Maciej Kutak jako CEO Universal Music Poland & senior vice president CEE

Na nowo powstałym stanowisku będzie odpowiedzialny za działania w Polsce, Grecji, Rumunii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech.

Maciej Kutak od 1 stycznia 2022 r. obejmie nowe stanowisko chief executive officera, Universal Music Poland & senior vice presidenta, Central Eastern Europe (CEE).

Na nowo powstałym stanowisku Maciej Kutak będzie odpowiedzialny za działania Universal Music w Polsce, Grecji, Rumunii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech, co rozszerza jego obecną rolę dyrektora zarządzającego Universal Music Polska. Kutak wciąż będzie raportował do Franka Briegmanna, prezesa i dyrektora generalnego Universal Music Central Europe oraz Deutsche Grammophon.

Kutak będzie współpracował z obecnymi dyrektorami zarządzającymi w poszczególnych regionach: Tomasem Filipem (Czechy, Słowacja, Węgry), Ioaną Fesnic (Rumunia) oraz Margaritą Matsą (Grecja). Maxim Vlasov, dyrektor zarządzający Universal Music Russia, również będzie raportował bezpośrednio do Briegmanna. Nowa struktura ma pozwolić na lepszą współpracę oraz koordynację działań pomiędzy poszczególnymi oddziałami koncernu, zarówno lokalnie, jak i w skali całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Kutak jest dyrektorem zarządzającym Universal Music Polska od 2019 r. W tym czasie doprowadził do szybkich i znaczących wzrostów UMC w obszarze cyfrowym oraz do uruchomienia polskiego oddziału wytwórni Def Jam. 


Katarzyna Kacprzak 668 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.