Polski start-up Packhelp pozyskuje 45 milionów euro od inwestorów

Rundę B poprowadził paryski fundusz InfraVia Growth przy udziale PortfoLion, FJ Labs i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Jak podaje warszawski start-up Packhelp, specjalizujący się w opakowaniach dla e-sklepów, w rundzie B inwestorzy wsparli biznes kwotą 45 mln euro. To - według deklaracji spółki - największa inwestycja venture capital dla firmy na tym etapie rozwoju w Polsce i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Do obecnej rundy dołączyli również wcześniejsi inwestorzy: Speedinvest, ProFounders, Market One Capital, Inovo, White Star Capital i aniołowie biznesu. Łączna kwota finansowania pozyskana przez Packhelp to 52 mln euro.

Firma Packhelp, założona w 2015 r. posługuje się autorskim oprogramowaniem Packhelp Studio, które automatyzuje proces projektowania opakowań, oferując bibliotekę gotowych do użycia wzorów, kształtów i czcionek. Wśród ok. 50 tys. klientów ma zarówno małe e-sklepy (minimalne zamówienie to 30 opakowań), jak potentatów takich jak H&M i Uber Eats. Działa na 30 rynkach, koncentrując się na Europie. W ciągu ostatniego roku urosła dwuipółkrotnie, spodziewa się również co najmniej dwukrotnego wzrostu w przyszłym roku.

Paweł Piasecki 1016 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.