Holenderska firma Pluralis kupuje 40% Gremi Media

Wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" ma nowego inwestora.

Kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza spółka KCI odsprzeda 40% akcji Gremi Media, wydawcy dzienników "Rzeczpospolita", "Parkiet" i "Sport", miesięcznika "Uważam Rze Historia" oraz serwisów internetowych RP.pl, TV.rp.pl, Parkiet.com, Sport.dziennik.com i Historia.uwazamrze.pl, holenderskiej firmie Pluralis B.V.

Pluralis to firma założona przez belgijską fundację King Baudouin Foundation (KBF), belgijską firmę medialną Mediahuis i fundusz Media Development Investment Fund. Inwestycja w Gremi Media to druga inwestycja Pluralis w Europie centralnej, po przejęciu na początku tego roku 34% udziałów w Petit Press, drugim co do wielkości wydawcy wiadomości na Słowacji.

- Cieszymy się, że możemy zainwestować w Gremi Media, wydawcę jednych z najbardziej cenionych marek informacyjnych w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z obecnymi właścicielami i kierownictwem, aby kontynuować budowanie silnego biznesu wokół dziennikarstwa najwyższego kalibru – powiedział Luc Tayart de Borms, dyrektor zarządzający KBF, akcjonariusz Pluralis.

Do KCI należy 75,69% akcji i 81,77% głosów Gremi Media.

Maciej Burlikowski 1688 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.