Kampania świąteczna Vodafone na Węgrzech o problemie samotności [wideo]

Kampanię "Przerwijmy milczenie" przygotowały agencje VMLY&R i Bold.

Opierając się na wynikach badań mówiących, że na Węgrzech ponad milion osób żyje w samotności (10% populacji), tamtejszy oddział Vodafone postanowił skupić się na tym właśnie temacie w świątecznej kampanii.

Bohaterem filmu jest Imre, sympatyczny wdowiec, który prowadzi pogawędki z wieloma osobami (rzeźnikiem,  listonoszem, kwiaciarką i sąsiadami w windzie), ale nie ma nikogo, z kim mógłby zasiąść przy wigilijnym stole. Historia przybiera jednak szczęśliwszy obrót, gdy dzwoni telefon i rodzina sąsiadów przychodzi, by podzielić się z nim radością świąt.

- Chcemy rzucić światło na wszystkich "wujków Imre" żyjących na Węgrzech. Możemy naprawdę zmienić to zjawisko społeczne i zmniejszyć liczbę samotnych osób w te święta, jeśli połączymy siły i będziemy działać razem - mówi Péter Juhász, szef marki i mediów w Vodafone Hungary.

Świąteczna kampania "Przerwijmy milczenie" wspiera nowe pozycjonowanie Vodafone - "Together we can". Kampania została stworzona przez VMLY&R Hungary, globalną agencję zajmującą się marką i doświadczeniem klienta oraz Bold, agencję strategiczno-kreatywną z siedzibą w Budapeszcie. Będzie prowadzona w telewizji, OOH i kanałach cyfrowych. Vodafone rozpoczyna również rozmowę na temat samotności w mediach społecznościowych. Ponadto, we współpracy z Węgierską Służbą Charytatywną Zakonu Maltańskiego, operator telekomunikacyjny oferuje w te święta wielu starszym osobom darmowy dostęp do internetu i inteligentne urządzenia do domu.

Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.