Powstał raport o nietrafionych inwestycjach Agory

Według analiz przedstawionych przez dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego, nietrafione inwestycje spółki w latach 2008-2020 wyniosły blisko 260 mln zł.

Wojciech Czuchnowski, dziennikarz śledczy "Gazety Wyborczej" (Agora), napisał raport, w którym podsumował nieudane inwestycje Agory w latach 2008-2020. Według przygotowanych przez niego i analityków obliczeń wyniosły one 260 mln zł. W raporcie pojawiła się informacja, że żadna z osób odpowiadających za inwestycje spółki nie poniosła do tej pory żadnych konsekwencji. Raport został wysłany do zarządu i rady nadzorczej Agory, członków Agora-Holding oraz kierownictwa "Gazety Wyborczej". Agora zapowiedziała, że podejmie "niezbędne kroki".

23 listopada br. Agora zwolniła po 28 latach pracy Jerzego B. Wójcika, dyrektora wydawniczego "Gazety Wyborczej". Sytuacja ta podsyciła konflikt pomiędzy kierownictwem "Gazety Wyborczej" a zarządem Agory, który trwa od czerwca br. Wówczas po raz pierwszy zapowiedziano zwolnienie Jerzego B. Wójcika, a także połączenie w jeden pion zespołów "Gazety Wyborczej" i portalu Gazeta.pl.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.