Google podsumowuje rok 2021 w wyszukiwarce [wideo]

W Polsce w ubiegłym roku najszybciej zyskiwało na popularności hasło Euro 2020, w skali globalnej wygrał mecz w krykieta Australii z Indiami.

Google Polska przygotował serię infografik pokazujących najbardziej wyszukiwane hasła w kończącym się roku 2021. Prezentujemy je wszystkie w powyższej galerii. Wśród "tematów, o których się mówiło" wygrał - to dla mnie zaskoczenie - "spis powszechny". W rankingu ludzie pierwsze miejsce zajęła osoba, której też bym chyba nie typował - piłkarz Christian Eriksen (powszechne zainteresowanie wzbudził, gdy w trakcie meczu Danii z Finlandią podczas Euro 2020 doznał ataku serca). Wśród filmów bezkonkurencyjna w Polsce była "Diuna", a najbardziej wyszukiwanym serialem - to już mnie nie dziwi - okazał się południowokoreański "Squid Game". Pandemia koronawirusa dominowała wśród pytań z serii "jak?" (na pierwszym miejscu "jak zapisać się na szczepienie" - w pierwszych miesiącach roku był to jeszcze obiekt pożądania...), oraz "ile Kosztuje" ("test na covid").

W wyszukiwaniach odbiło się także oczywiście zjawisko pod nazwą Mata - zwłaszcza w rankingach "Muzycy i zespoły muzyczne" (miejsce numer 1) "Teksty piosenek" (miejsca 1 i 3). Wśród koncertów wygrał jednak inny raper - Sobel, Mata był drugi, a podium zamknęło wydarzenie obserwowane raczej przez "boomerów", czyli Konkurs Chopinowski.

Z hasłami i trendami wyszukiwania w Google zarówno w skali globalnej, jak i w dowolnym kraju świata można zapoznać się tutaj. Warto też zajrzeć na tą stronę, by zobaczyć, czego internauci szukali w poszczególnych miesiącach.

Google przygotował też dwuminutowy filmik pokazujący, jak wyszukiwarka towarzyszyła ludziom w mijającym roku - niestety po raz kolejny często w radzeniu sobie z trudnymi emocjami związanymi z pandemią.

 

 

Paweł Piasecki 946 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.