Agencje Arskom Sport Brokers i Ganador łączą się

CEO połączonej organizacji będzie Rafał Romaniuk.

Właściciele agencji marketingu sportowego – Arskom Sport Brokers oraz Ganador – zdecydowali o fuzji swoich spółek. W 2022 r. połączony zespół będzie działać pod główną marką Arskom. Obecni właściciele Arskom (Wojciech Szaniawski, Rafał Romaniuk, Jerzy Dudek i Wojciech Haman) i Ganador (Maciej Sawicki, Zbigniew Boniek, Agnieszka Prachniak, Dariusz Zaremba) obejmą jako grupy proporcjonalnie po 50% udziałów w spółce. 

– Po połączeniu będziemy największą agencją marketingu sportowego w Polsce i będzie bardzo trudno z nami rywalizować. Wierzę, że o sile biznesu stanowi jego otoczenie, a trudno o lepsze niż ludzie tacy jak właściciele Ganador. Porozumieliśmy się bardzo szybko, bo już po tygodniu wiedzieliśmy, że chcemy połączyć siły. To podkreśla wzajemne zaufanie. Nie mogę się doczekać, aż ruszymy. Mamy wielkie plany, z rozwojem międzynarodowym włącznie – powiedział Rafał Romaniuk, współwłaściciel Arskom Sport Brokers, a od 2022 r. CEO połączonej organizacji.

W zarządzie spółki zasiądą Rafał Romaniuk oraz Agnieszka Prachniak, W radzie nadzorczej znajdą się Wojciech Szaniawski, współwłaściciel Arskom Sport Brokers, oraz Maciej Sawicki, współwłaściciel Ganadora.

– Połączenie naszych agencji daje ogromne możliwości. Powstaje silna firma z szerokimi kompetencjami, które umożliwią kompleksową obsługę rynku w zakresie marketingu, PR, sponsoringu, współprac ambasadorskich oraz programów licencyjnych. Zaczynamy od sportu, bo stąd się wywodzimy, ale fuzja pozwoli nam szybciej rozwijać się też w innych dziedzinach, w których Arskom już działa jako agencja z ponad 9-letnim doświadczeniem i zamierza zacząć działać razem z nami na pokładzie – podsumowuje Agnieszka Prachniak.

Do klientów połączonych agencji należą: Kanał Sportowy oraz jego twórcy – Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Mateusz Borek i Tomasz Smokowski, a także Zbigniew Boniek, Jerzy Dudek, Wilfredo Leon, Maciej Krawczyk (Footroll) czy serwis Meczyki.pl. Natomiast jeśli chodzi o klientów B2B, są to m.in.: HMD Global (producent telefonów Nokia), Fortuna Zakłady Bukmacherskie i Blik.

Piotr Machul 388 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.