Ramp Network pozyskuje 220 mln zł od inwestorów

Rekordowej w historii polskich start-upów serii A - zaledwie w pół roku po rundzie seed - przewodził fundusz Balderton Capital.

Szymon Sypniewicz i Przemek Kowalczyk - współzałożyciele Ramp Network
Szymon Sypniewicz i Przemek Kowalczyk - współzałożyciele Ramp Network
Ramp Network to fintech, który pozwala wymieniać waluty takie jak złoty, euro, czy dolar na kryptowaluty (tzw. on-ramping) bezpośrednio w aplikacji czy portfelu partnera. Proces zakupu kryptowalut skrócono do kilku minut. Spółka mająca główną siedzibę w Londynie współpracuje z ponad 400 partnerami, takimi jak przeglądarka Opera, gry (Axie Infinity i Sorare) czy portfele kryptowalut (Trust Wallet i Argent). Ramp ma pozwolenia na działalność wydane przez regulatorów finansowych w Wielkiej Brytanii (Financial Conduct Authority) i Stanach Zjednoczonych (Financial Crimes Enforcement Network). Spółka podaje, że wartość transakcji dokonywanych za jej pośrednictwem wzrosła w ciągu ostatniego półrocza 30-krotnie.

Fundusz Balderton Capital, który przewodził serii A, inwestował wcześniej m.in. w spółki Revolut i Jokr. W rundzie wzięli też udział dotychczasowi inwestorzy (NFX, Galaxy Digital, Seedcamp i Firstminute Capital) oraz aniołowie biznesu Taavet Hinrikus (Wise) i Francesco Simonesci (TrueLayer). W Ramp zainwestowała też Mozilla oraz polscy aniołowie biznesu Piotr Pisarz i Bartek Pucek. Pozyskane środki pozwolą spółce na rozwój na nowych rynkach, w tym amerykańskim.

Ramp Network założyli w 2018 r. Szymon Sypniewicz (CEO) i Przemek Kowalczyk (CTO, CPO). Sypniewicz jest z wykształcenia prawnikiem, pracował m.in. dla Norton Rose Fulbright, a także prowadził badania w firmie konsultingowej. Kowalczyk jest programistą, pracował wcześniej dla Boston Consulting Group.

Paweł Piasecki 1017 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.