Marek Czyż szefem informacji Radia Zet

Zastąpi Joannę Komolkę, która przechodzi do TVN24.

Marek Czyż, nowy (od 3 stycznia 2022 r.) dyrektor informacji Radia Zet, karierę dziennikarską rozpoczynał w katowickim Radiu Top. W latach 1996-2008 prowadził programy publicystyczne w Telewizji Polskiej. Pracował również w zagranicznej redakcji TAI oraz jako śląski reporter TVP. W latach 2009-2011 był dyrektorem programowym TVS, gdzie prowadził równocześnie "Silesia Informacje". Od 2011 r. pracował w TVP Info. W 2016 r. wrócił do TVP3 Katowice, ale jeszcze w tym samym roku odszedł z Telewizji Polskiej. Później był związany z Nowa TV, a następnie Superstacją, gdzie występował w roli prowadzącego programów informacyjnych i publicystycznych. W latach 2020-2021 współpracował z Halo.Radio jako felietonista. W 2020 r. założył serwis publicystyczny CzyzTak.pl.

Joanna Komolka, poprzedniczka Czyża na stanowisku obejmowanym przez niego po Nowym Roku, powraca do stacji TVN24, z którą była związana w latach 2002-2012. Działem informacji Radia Zet kierowała nieco ponad rok, a w stacji pracowała od początku 2016 r., najpierw jako reporterka i producentka "Wiadomości Radia Zet", a potem prowadząca niedzielne wydania "Gościa Radia Zet".

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.