Robert Feluś, redaktor naczelny, odchodzi z "Wprost"

Jego obowiązki przejmie Michał Chabas, dyrektor zarządzający spółki PMPG Polskie Media.

Z tygodnika "Wprost" (PMPG Polskie Media) po roku pracy odchodzi redaktor naczelny Robert Feluś. Zarządzanie redakcją przejął  Michał Chabas, dyrektor zarządzający odpowiedzialny dotychczas za rozwój produktów mediowych PMPG.

Robert Feluś był naczelnym "Wprost" od grudnia 2020 r. Wcześniej kierował m.in. "Faktem" i serwisem WP Sportowe Fakty. 

"Intencją zarządu i właściciela spółki PMPG Polskie Media S.A. jest dalszy intensywny rozwój wprost.pl i ugruntowanie jego pozycji lidera opinii w świecie cyfrowym" - czytamy w informacji spółki. Wdrażane zmiany mają na celu poszerzenie zasięgów serwisu poprzez wzmocnienie redakcji i roli redaktorów prowadzących serwisy wertykalne oraz rozbudowę treści premium w modelu subskrypcyjnym.

- Zmierzamy w kierunku płaskiej, nowoczesnej struktury organizacyjnej z silnymi redaktorami prowadzącymi odpowiedzialnymi za rozwój powierzonego obszaru. Inspiracją są dla nas globalni liderzy rynku wydawnictw cyfrowych – komentuje Katarzyna Gintrowska, prezes zarządu PMPG Polskie Media. 

Michał Chabas współpracę z PMPG podjął w październiku 2021 r. w roli dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za rozwój produktów mediowych Wprost i Do Rzeczy. Wcześniej odpowiadał m.in. za wyniki wybranych serwisów w firmie Wirtualna Polska Media SA.

Ostatni numer papierowego wydania tygodnika "Wprost" ukazał się w marcu 2020 r. Serwis Wprost.pl ma 7,4 mln realnych użytkowników (źródło: Mediapanel/Gemius, listopad 2021).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.