Rynek cateringów dietetycznych wart jest ponad 2,5 mld zł

A liczba firm działającym w sygnecie diet pudełkowych wynosi 850.

Catering dietetyczny plasuje się w rankingu najszybciej rozwijających się branż w Polsce. Obecnie na rynku działa już ok. 850 firm z tego sektora, które rocznie realizują 50 mln dostaw (źródło: SuperMenu). Pandemia sprawiła, że rynek znacząco przyspieszył i zwiększył swoją wartość niemal trzykrotnie w porównaniu z 2019 r. Obecnie wyceniany jest na ponad 2,5 mld zł (źródło: Super Menu), 60 firm zamknęło działalność w ub.r.

Popularność cateringów dietetycznych to w skali europejskiej fenomen jedynie w Polsce. W Niemczech czy Francji niewielki odsetek osób słyszało o takiej usłudze. Na Zachodzie silnym trendem jest  kupowanie surowców już odważonych w pudełkach do samodzielnego przygotowania dań. W Polsce prognozy dotyczące rozwoju rynku są optymistyczne i zakładają od 20 do 30% w 2022 r.

- Przez ostatnich 11 miesięcy odnotowaliśmy imponujące zwiększenie zainteresowania marką oraz sprzedaży, które w porównywalnych miesiącach 2020 i 2021 r. wynosiło między 60 a 100%. Podczas Black Week padł rekord w liczbie zamówień, a sprzedaż była niemal 2-krotnie wyższa niż przed rokiem. Planujemy rozbudowę naszego zakładu, aby zwiększyć moce produkcyjne – mówi Jacek Domasat, prezes zarządu SuperMenu by Anna Lewandowska.

Współwłaścicielką firmy SuperMenu, wyspecjalizowanej w cateringu dietetycznym, jest Anna Lewandowska. Firma w swoich posiłkach stosuje składniki pochodzące od certyfikowanych dostawców, jej oferta nie zawiera białego cukru, pszenicy i surowego mleka. Nie używa produktów wysokoprzetworzonych, barwników czy konserwantów. Ekologiczne zioła i warzywa pochodzą z własnej szklarni. Aktualnie firma dociera do 2865 miejscowości, w tym 456 dużych miast. Na koniec roku zamierza być w 3000 miejscowości. W pierwszym kwartale 2022 r. powiększy listę o kolejne 200 i szacuje 20-procentowy wzrost liczby zamówień. SuperMenu przygotowuje swoje posiłki we własnym, nowoczesnym zakładzie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.