Startuje 9. edycja konkursu Papaya Young Creators

Nowa formuła i nazwa konkursu dla młodych twórców.

"Unlock Your Potential" to hasło 9. edycji Konkursu Papaya Young Creators, który przez ostatnie lata znany był jako Papaya Young Directors.

– Zmiana nazwy jest tak naprawdę zwieńczeniem kierunku, w jakim program ewoluował już od dawna. Z roku na rok przyciągaliśmy nie tylko kandydatów i kandydatki na reżyserów i reżyserki, ale też osoby tworzące w ramach innych specjalizacji. Dzięki nowej nazwie podkreślamy potrzebę pracy zespołowej, inkluzywnego podejścia do tego, co każdy z twórców i każda z twórczyń wnosi do projektu. Chcemy pokazać, że kreatywność i tworzenie kontentu wymaga nie tylko umiejętnej reżyserii – na film składa się talent wszystkich osób, które uczestniczą w procesie – mówi Eja Trzcińska, head of Papaya Young Creators.

Papaya Young Creators ma także poszerzoną formułę. Osią programu pozostaje konkurs. Jednak oprócz środków finansowych i technicznego wsparcia w realizacji filmów uczestnicy i uczestniczki zostaną również zaopatrzeni w teoretyczną i praktyczną wiedzę w zakresie standardów kreacji i produkcji. Będą mieli również możliwość skorzystania z indywidualnego programu mentoringowego pod okiem profesjonalistów.

Konkurs Papaya Young Creators jest inicjatywą Papaya Films. Do momentu startu zgłoszeń 31 stycznia br. poznamy jego dalsze szczegóły, w tym kategorie, partnerów, artystów oraz informacje o składzie jury konkursu.

Katarzyna Kacprzak 668 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.