Super Bowl: Pepsi znów stawia na sponsoring koncertu w przerwie meczu

Gwiazdami koncertu (half time show) 13 lutego br. będą Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige i Kendrick Lamar.

Drugi raz z rzędu napojowy gigant rezygnuje z reklamy podczas Super Bowl i przeznacza cały budżet na koncert w przerwie finałowego meczu. 20 stycznia gigant napojowy udostępnił zwiastun koncertu tradycyjnie odbywającego się w połowie meczu (half time show), w którym wystąpią największe gwiazdy sceny hip-hopowej: Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige i Kendrick Lamar. W ubiegłym roku Pepsi promowała się na Super Bowl poprzez koncert z udziałem The Weeknd. Następnie ponad 500 mln puszek i butelek napoju pojawiło się na rynku w opakowaniach zawierających branding Halftime Show oraz kod QR prowadzący do specjalnej strony internetowej.

Za organizację wydarzenia podczas tegorocznego Super Bowl odpowiada Roc Nation, firma Shawna Cartera, również wielkiego artysty hip-hopowego, znanego pod pseudonimem Jay-Z. Reżyserem klipu promocyjnego jest F. Gary Gray, który ma w swoim dorobku m.in. film “Straight Outta Compton” z 2015 r. Za produkcję odpowiada Radical Media, za dźwięk – Barking Owl, a za efekty specjalne – The Mill. Okrojone wersje zwiastuna pojawią się w reklamach telewizyjnych i cyfrowych, z zachętą do pobrania specjalnej aplikacji mobilnej Pepsi Super Bowl LVI Halftime Show, w której użytkownicy będą mogli obejrzeć pełne, niemal 4-minutowe wideo.

56. finał rozgrywek o mistrzostwo zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL (Super Bowl LVI) odbędzie się 13 lutego 2022 r. na SoFi Stadium w Inglewood w Kalifornii.

Paweł Piasecki 948 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.