Rekrutacja do 8 edycji programu "Biznes w kobiecych rękach"

Trwa do 31 stycznia. Flagowy, bezpłatny program Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odbywa się online.

Do końca stycznia trwa rekrutacja do flagowego programu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet (SPK) - Biznes W Kobiecych Rękach. SPK dąży do tego, by kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. Dlatego pomaga budzić przedsiębiorczość wśród kobiet. Wspiera je merytoryczną wiedzą oraz doświadczeniem, inspiruje. Uczy budowania sieci kontaktów, daje możliwość rozmowy z przedsiębiorczyniami, którym już się udało. SPK inicjuje programy akceleracyjne i biznesowe, poszukuje instrumentów finansowania dla startupów. Założycielką i prezeską SPK jest Dorota Czekaj, współzałożycielka funduszu VC Black Swan. Wcześniej przez 19 lat była związana z firmą L'Oreal (kolejno - dyrektor sprzedaży, dyrektor zarządzający i członek zarządu Inneov Polska, dyrektor zarządzający la Roche Posay, dyrektor rozwoju i relacji medycznych).

Program „Biznes w kobiecych rękach” przeznaczony jest dla kobiet, które mają konkretny, skrystalizowany pomysł na biznes i myślą o założeniu własnej firmy. - Nie liczy się, ile mają lat i jakie doświadczenie zawodowe, ale to jaki jest ich pomysł na przedsiębiorczość - tłumaczy Dorota Czekaj. - Co roku mamy kilkaset chętnych, z których wybieramy 60 z najlepszymi koncepcjami. Każda z uczestniczek programu przez kilka miesięcy jego trwania jest pod opieką mentorki, ma zapewnione szkolenia m.in. z marketingu startupów, finansów, autoprezentacji, bierze udział w spotkaniach networkingowych. Wszystkie działania zmierzają do tego, by po pół roku z haczykiem założyła firmę. Nie za rok, 10 lat albo nigdy, bo mnóstwo pomysłów czy marzeń pozostaje przecież w sferze planów. My pomagamy je zrealizować. Wierzę, że skutecznie, jeśli spojrzeć na niemal 300 firm, które powstały dzięki Biznesowi w Kobiecych Rękach - podkreśla Czekaj.

Program jest bezpłatny, odbywa się online i jest realizowany przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

Zgłosić się do programu można tutaj.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.