Nasze rekomendacje: podcasty

Pierwszy odcinek cyklu, w którym odsłaniamy redakcyjne gusta i guściki.

Nieczęsto mamy okazję zwrócenia uwagi na inspirujące nas filmy, seriale, książki, podcasty i inne formy artystycznej wypowiedzi. Elastyczna formuła "Kroniki" (tradycyjnie zamieszczanej w styczniowym numerze "Media Marketing Polska") pozwala nam na tę "chwilę słabości". Odsłaniamy więc nasze redakcyjne gusta i guściki. Dziś - podcasty.

Dział zagraniczny - Maciej Okraszewski

Tematyka międzynarodowa jest jedną z wielu ofiar kryzysu prasy drukowanej. Coraz trudniej znaleźć nawet w dobrych, ale coraz cieńszych tygodnikach opinii materiały ze świata, które nie dotyczą powszechnie dyskutowanych i znanych spraw.

Na szczęście jest Dział Zagraniczny - podcast wybitny. Usłyszymy w nim i o karierze brazylijskiego jujitsu, i o wypieraniu mafii włoskiej przez afrykańską na Półwyspie Apenińskim, i o tolerowaniu pedofilii przez francuskie elity.

Imponuje perfekcyjne przygotowanie autora do każdego odcinka, dobór niebanalnych tematów i niezwykłych gości - ekspertów, których nie spotkamy w żadnym innym medium. Do tego dochodzi nieskrywana fascynacja piłką nożną. “Dział Zagraniczny” pokazuje, że futbol może być kluczem do zrozumienia jednostek, społeczeństw i zjawisk pod każdą szerokością geograficzną.

PS. Patronem "Działu zagranicznego" można zostać na Patronite.

Latarnie morskie w Polsce - Borys Kozielski i Tomasz Lerczak (Fundacja "Otwórz się")

Wielu zgodzi się zapewne z opinią, że nasze wybrzeże jest fascynujące. Obok niepowtarzalnej przyrody jest jeszcze coś równie niezwykłego – latarnie morskie. Za każdą z nich stoi inna historia, inni ludzie i inne ich doświadczenia życiowe. To wszystko potwierdzają opowieści zebrane w cyklu podcastów "Latarnie morskie w Polsce", realizowanego dla Wikipedii. Autorzy, idąc tropem haseł w Wikipedii, postanowili dograć do nich dźwięk. Dzięki historiom latarników, nierzadko członków jednej rodziny dziedziczących ten zawód, odsłaniane są przed nami przepiękne karty historii, urocze anegdoty i niepowtarzalne charaktery

Seria zrealizowana przez Borysa Kozielskiego i Tomasza Lerczaka zabiera słuchaczy w niezwykłą podróż. Szczególnie polecam - z powodów osobistych - odcinek o latarni w Krynicy Morskiej. Morskie fale nie ukołyszą do snu, ale dotrą do zakamarków waszej wyobraźni.

Rekomendowali: Tomasz Wygnański ("Dział zagraniczny"). Maciej Florek ("Latarnie morskie w Polsce").

Tomasz Wygnański 775 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.