TVN7 uzyskał holenderską koncesję na nadawanie
Nie rozwiązuje to jednak problemu dalszego działania kanału w obecnym kształcie - bez polskiej koncesji TVN7 nie będzie bezpłatnym kanałem naziemnym.
Kanał nadawany na podstawie koncesji holenderskiej może być dostępny wyłącznie dla części widzów, korzystających z usług operatorów kablowo-satelitarnych. Dla dużej części widzów oznaczać to będzie konieczność ponoszenia kosztów dostępu do kanału TVN7. W przypadku nieprzedłużenia koncesji polskiej na dotychczasowych warunkach oznacza to koniec nadawania TVN7 w obecnym kształcie oraz utratę miejsca na multipleksie MUX-2.
Kierownictwo TVN Grupy Discovery wraca uwagę, że jest to sytuacja bez precedensu – dotychczas nie było przypadku, w którym KRRiT nie przedłużył istniejącej koncesji naziemnej. Brak przyznania polskiej koncesji przez KRRiT uderza przede wszystkim w widzów, pozbawiając ich najpopularniejszego kanału rozrywkowego, który codziennie wybierają miliony Polaków. Blisko 30% widzów ogląda go w telewizji naziemnej, czyli całkowicie za darmo.
Wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji dla TVN7 na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 r. Nadawca zauważa, że pomimo spełnienia wszelkich wymogów, do dzisiaj nie zapadła decyzja o rekoncesji. Zgodnie z obowiązującym prawem nic nie uzasadnia takiego opóźnienia. W przypadku braku otrzymania polskiej koncesji TVN Grupa Discovery podejmie wszystkie dostępne kroki prawne, by dochodzić roszczeń w związku z postawą KRRiT. Nieprzyznanie koncesji TVN7 naruszyłoby również traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.