TikTok najbardziej angażującą aplikacją w Polsce

Polskie Badania Internetu i Gemius usprawniają pomiar widowni, a to przynosi niekiedy zaskakujące wyniki.

Firma Polskie Badania Internetu (PBI) i realizująca na jej zlecenia stały cykliczny pomiar popularności witryn internetowych w kraju firma Gemius usprawniają to badanie krajowego internetu. Uzupełniły wyniki o wskaźnik ATS, określający średni czas, jaki przeciętny użytkownik spędził na przeglądaniu danej strony czy aplikacji w ciągu miesiąca. Jak twierdzą autorzy, badania wartość ATS pozwala określić zaangażowanie odbiorców w poszczególne kanały mediowe, a tym samym znacząco poszerza wiedzę o sposobie konsumpcji internetu przez użytkowników.

I okazuje się, że najbardziej angażującą czas aplikacją smartfonową w Polsce jest TikTok – jego użytkownicy spędzili z nią w styczniu br. średnio 19 godzin i 38 minut. Dla porównania użytkownicy Facebooka spędzili średnio 15 godz. i 47 min, a widzowie YouTube – 15 godz. i 6 min. Pozostałe aplikacje są daleko w tyle: użytkownicy Messengera spędzili średnio 6 godz. 57 min, a na Instagramie – 5 godz. i 52 min. Użytkownicy aplikacji Netfliksa poświęcili na oglądanie filmów lub seriali 4 godz. i 25 min.

Chociaż internet jest już w przeważającej mierze mobilny, to warto jednak spojrzeć, jak ten wskaźnik wypada dla witryn odwiedzanych przez użytkowników komputerów. I tu nie ma wielkich zaskoczeń – średnio 8 godz. i 38 min w miesiącu użytkownicy PC-tów spędzili oglądając YouTube, a 7 godz. 20 min – Netfliksa. Na przeglądanie Facebooka poświęcili średnio 5,5 godz. Pozostałe witryny miały ten średni czas dużo (co najmniej dwukrotnie) krótszy.

Udziałowcami PBI są wydawcy internetowi: Agora, Allegro, Grupa ZPR, Grupa Polsat Plus, Grupa Polska Press, Ringier Axel Springer Polska, RMF FM, Wirtualna Polska, a realizowanie z Gemiusem od 16 lat badanie uchodzi za rynkowy standard.

Maciej Burlikowski 1752 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.