Viaplay z 4 milionami subskrybentów

Serwis streamingowy chwali się szczególnie udanym startem w Polsce, gdzie jest dostępny od sierpnia ub.r.

Serwis streamingowy Viaplay przekroczył próg 4 milionów subskrybentów – podała NENT Group. W ciągu minionego roku to 33-procentowy wzrost – o 1 milion nowych użytkowników. W raporcie NENT chwali się szczególnie mocnym startem w naszym kraju, gdzie ruszył w sierpniu ub.r.
 
Viaplay to serwis streamingowy wideo, należący do szwedzkiej Nordic Entertainment Group AB (NENT Group), działający w krajach skandynawskich (Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia), w Stanach Zjednoczonych, Polsce, na Łotwie i Litwie. Do końca marca br. ma ruszyć w Holandii, a w drugiej połowie br. – w Wielkiej Brytanii. Na przyszły rok zapowiada start w Kanadzie, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
 
NENT zakłada, że na koniec tego roku Viaplay osiągnie 6,5 mln subskrybentów, z czego 4,3 mln – w Skandynawii i 2,2 mln – poza nią. W 2025 r. serwis miałby mieć 12 mln subskrybentów – po 6 mln w krajach skandynawskich i poza nimi.
Maciej Burlikowski 1736 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.