Michał Bartkowiak nowym prezesem Vectry

Tomasz Żurański przechodzi do rady nadzorczej, gdzie ma nadzorować poszukiwanie inwestora.

Michał Bartkowiak został nowym prezesem Vectry, operatora największej w kraju sieci kablowej, zastępując wieloletniego prezesa Tomasza Żurańskiego, który przechodzi do rady nadzorczej.

Bartkowiak ma doświadczenie w zarządzaniu spółkami z różnych branż: farmaceutycznej, papierniczej, motoryzacyjnej, informatycznej czy telekomunikacyjnej. W ostatnich latach związany był z telekomunikacyjną Grupą Inea, gdzie początkowo zajmował stanowisko członka zarządu ds. finansowych, następnie (od 2017 r.) członka zarządu ds. operacyjnych, a finalnie – prezesa zarządu.

Tomasz Żurański jest związany z Vectrą od 1998 r., w latach 2002-2005 pełnił funkcję prezesa Telewizji Kablowej Vectra SA, a od 2004 r. – prezesa Vectry SA.

W styczniu br. do zarządu Vectry powołano także dwóch nowych członków: Wojciecha Danieluka i Sebastiana Jandę. Danieluk przed dołączeniem do Vectry był m.in. członkiem zarządu sieci komórkowej Play, natomiast Janda pracował w strukturach komercyjnych m.in. w Innogy oraz Procter & Gamble.

Vectra ujawniła, że rozpoczyna poszukiwania inwestora finansowego dla swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments. Na razie na doradców wybrała sobie Rotshild & Co i mInvestment Banking.

To właśnie Żurański w radzie nadzorczej będzie odpowiadał za wybór inwestora finansowego w obszarze rozwoju infrastruktury, inne potencjalne transakcje wspierające cele strategiczne firmy, relacje z kluczowymi dostawcami treści czy finansowanie działań rozwojowych grupy Vectra.

Sieć kablowa Vectry obejmuje zasięgiem 4,6 mln gospodarstw domowych w kraju, a z usług operatora korzysta ponad 1,7 mln klientów.

Maciej Burlikowski 1716 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.