KRRiT przyznała koncesję TVN7

Dotychczasowa koncesja TVN7 wygasała 25 lutego

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wreszcie przegłosowała uchwałę o przyznaniu koncesji dla programu TVN7 na nadawanie przez kolejne 10 lat.

Brak przyznania tej koncesji, pomimo, że nadawca (Grupa TVN) wystąpiła o jej przedłużenie w grudniu 2020 r., był przedmiotem kontrowersji. Część członków KRRiT argumentowała, że struktura właścicielska TVN (należy do amerykańskiego koncernu Discovery) jest niezgodna z polskimi przepisami. Chodziło o to, że właścicielami nadawców telewizyjnych mogą być tylko firmy europejskie. Część jednak komentatorów zwracała uwagę, że może to być szykana wobec nadawcy prezentującego opinie krytyczne wobec rządzącego obozu politycznego. Dotychczasowa koncesja TVN7 wygasała 25 lutego, co w praktyce uniemożliwiałoby nadawanie tego kanału w naziemnej telewizji.

Maciej Burlikowski 1716 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.