Blik - kolejny rekordowy rok

Z systemu płatności korzysta już ponad 10 mln osób.

Spółka Polski Standard Płatności (PSP), operator systemu płatności mobilnych Blik, podała, że na koniec ub.r. korzystało z niego 10,1 mln użytkowników (firma liczy tylko aktywnych, czyli tych którzy korzystali przynajmniej raz w miesiącu), o 3 mln więcej niż rok wcześniej.

W ub.r. wykonali oni 763 mln transakcji o łącznej wartości 103 mld zł. Dla porównania – w 2020 r. były to 424 mln transakcji o wartości 57 mld zł. – Wyniki transakcyjne tylko z jednego roku można porównywać z tym, co udało się osiągnąć w sześć wcześniejszych lat łącznie – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Od uruchomienia systemu w lutym 2015 r. łączna wartość transakcji wyniosła 207 mld zł.

W ub.r. Blik udostępnił płatności zbliżeniowe – tę funkcję udostępniło swoim klientom pierwszych sześć banków, aktywowało ją blisko 430 tys. osób i do końca ub.r. zrealizowano w ten sposób 2,8 mln transakcji. – Blikiem można zapłacić już wszędzie, w całym e-commerce, a dzięki uruchomieniu płatności zbliżeniowych także w każdym terminalu na świecie, który jest przystosowany do odbierania tego typu płatności – podsumowuje prezes PSP.

Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP oraz Mastercard.

Maciej Burlikowski 1706 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.