Flat Capital inwestuje w turecki start-up Getir

Szwedzka firma należąca do Sebastiana Siemiatkowskiego, założyciela i CEO fintechu Klarna, ogłosiła emisję praw poboru, która pozwoli sfinansować nowe inwestycje.

Flat Capital, fundusz inwestycyjny kierowany przez Sebastiana Siemiatkowskiego (na zdjęciu), założyciela i CEO Klarna, podjął decyzję o przeprowadzeniu emisji praw poboru, która – jeśli odniesie pełny sukces – pozwoli zebrać około 190 mln koron szwedzkich (blisko 18 mln euro). Już teraz Flat Capital ogłosił, że zainwestuje 47 mln koron szwedzkich (ok. 4,45 mln euro) w turecki start-up Getir, założony w 2015 r. przez Nazima Salura. Poprzez aplikację mobilną Getir oferuje ultraszybką dostawę artykułów spożywczych, a także usługę kurierską w zakresie dostaw jedzenia z restauracji. Salir założył także BiTaksi, turecki odpowiednik Ubera.

Getir działa obecnie, oprócz Turcji, na wielu rynkach europejskich: w Wielkiej Brytanii (15 miast), Holandii (7 miast), Niemczech i Hiszpanii (po 6 miast), Francji (5 miast), Włoszech (Rzym i Mediolan), Portugalii (Lizbona), a także w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Boston i Chicago). Firma szczyci się tym, że używa do dostaw wyłącznie pojazdów elektrycznych.

Paweł Piasecki 962 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.