Ukraiński "Express" i "Gazeta Wyborcza" ze specjalną publikacją dla uchodźców z Ukrainy

20 tys. egz. gazety wydanej po ukraińsku jest rozdawanych przy przejściach granicznych, a także na dworcach w miastach na wschodzie Polski i w Warszawie.

Ukraińska gazeta „Express” i „Gazeta Wyborcza” przy wsparciu portalu Gazeta.pl i Radia TOK FM przygotowały specjalne, 8-stronicowe wydanie, przeznaczone dla obywateli i obywatelek Ukrainy, którzy musieli ewakuować się do Polski w wyniku wojny z Rosją. Gazeta, która w całości powstała w języku ukraińskim, ma logotypy „Expressu” i „Wyborczej”.  Z pliku pdf z wydaniem można też skorzystać online - jest dostępny na stronach Wyborcza.pl, Gazeta.pl i tokfm.pl.

Specjalne wydanie zawiera najnowsze informacje z Ukrainy - materiały napisane przez pracujących wciąż za wschodnią granicą dziennikarzy „Expressu” oraz praktyczne informacje dla przyjeżdżających do Polski Ukrainek i Ukraińców napisane przez dziennikarzy „Wyborczej”, a także Gazeta.pl oraz TOK FM. Dotyczą one m.in. możliwości uzyskania statusu uchodźcy.

20 tys. egzemplarzy zostanie rozdzielonych do punktów, do których przybywają uchodźcy z Ukrainy. Część nakładu przez Rzeszów i Lublin trafi na przejścia graniczne, m.in. w Medyce i Hrebennem, a część będzie rozdawana na dworcach i w innych miejscach przyjazdu Ukrainek i Ukraińców, m.in. w Przemyślu i Warszawie. Redakcje nie wykluczają dodruków i aktualizacji gazety w kolejnych dniach.  

Wydanie specjalne zostanie też dołączone we wtorek 1 marca br. do ogólnopolskiego wydania „Wyborczej” i będzie dostępne dla wszystkich czytelników dziennika. Drukiem specjalnego wydania zajęła się warszawska drukarnia Agory.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.