GetResponse z akcją Polski Biznes dla Ukrainy

Próg wejścia jest naprawdę niewysoki: do akcji mogą przyłączyć się wszystkie firmy, które są skłonne przeznaczyć na pomoc dla Ukrainy co najmniej tysiąc złotych.

- Pomoc osobom dotkniętym konfliktem to nie tylko konieczność – to nasz obowiązek – mówi inicjator akcji, założyciel i prezes firm GetResponse i ClickMeeting oraz fundacji GetResponse Cares, Szymon Grabowski (na zdjęciu), który sam przeznaczył 200 tys. złotych na start. Akcja ma na celu zebranie środków na zakup najpotrzebniejszych produktów (głównie medykamentów oraz środków pierwszej potrzeby), które następnie zostaną wysłane transportem ciężarowym na Ukrainę dzięki wsparciu firmy InPost oraz współpracy z polsko-ukraińską fundacją Zustricz. Od Fundacji pochodzi lista najbardziej potrzebnych produktów, jest też ona gwarancją, że dary trafią w powołane ręce. Kolejne transporty będą organizowane sukcesywnie, w miarę pozyskiwania dodatkowych środków.

Do akcji koordynowanej przez fundację GetResponse Cares mogą przyłączyć się wszystkie firmy, które są skłonne przeznaczyć 1000 zł lub więcej. - Robimy zakupy hurtowo i organizujemy transport ciężarowy. Potrzeby są ogromne, więc pomoc także musi przyjść w dużej ilości - mówi Grabowski. Poza GetResponse i ClickMeeting do działań włączyły się jak na razie m.in. firma deweloperska Torus, InPost i apteka DOZ Vita z Krakowa. Do tej pory zebrano 250 tysięcy złotych. Wiadomo już, że około 40 tys. złotych z akcji zostanie przeznaczonych na zakup dwóch lodówek do transportu krwi, których bardzo potrzeba na terenach ogarniętych wojną.

Postępy akcji „Polski Biznes dla Ukrainy” można śledzić na specjalnie do tego celu przygotowanej stronie https://biznesdlaukrainy.pl/, która jest na bieżąco aktualizowana. i gdzie można wypełnić formularz zgłoszeniowy. Możliwy jest również kontakt e-mailowy: kontakt@biznesdlaukrainy.pl.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.