Radio RMF Ukraina wystartowało w Przemyślu

Ukraińskojęzyczne radio nadające na na częstotliwości 98,6 FM przekazuje informacje i porady dla uchodźców.

Program uruchomionego w Przemyślu 2 marca br. i nadawanego całodobowo w języku ukraińskim (częściowo także angielskim) Radia RMF Ukraina obejmuje najpotrzebniejsze informacje i porady na temat procedur podczas wjazdu do Polski oraz możliwości uzyskania przez uchodźców pomocy od organizacji charytatywnych już w naszym kraju, a także dostępnej opieki zdrowotnej czy możliwości poszukiwania pracy. Informacje w języku angielskim będą nadawane dla przekraczających granicę osób niemówiących po ukraińsku. Grupa RMF deklaruje, że radio to nie będzie nadawać przekazów reklamowych.

– Urząd Komunikacji Elektronicznej błyskawicznie dobrał częstotliwość i wydał decyzję na czasową emisję, która została uzgodniona z Przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jesteśmy też bardzo wdzięczni spółce Emitel, która w ciągu kilku godzin przygotowała stację nadawczą, z której emitowany jest program – mówi Andrzej Mielimonka (na zdjęciu), prezes zarządu spółki Multimedia wchodzącej w skład Grupy RMF.

Paweł Piasecki 961 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.