Go Sport wystawione na sprzedaż ze względu na rosyjskie powiązania

Sportmaster Operations, singapurska spółka będąca właścicielem Go Sport Polska, należy do osób pochodzenia rosyjskiego.

Go Sport Polska należało do 2019 r. do francuskiej Go Sport Group. Wtedy sieć sklepów sportowych została przejęta przez singapurską spółkę Sportmaster Operations, której właścicielami są osoby pochodzenia rosyjskiego. Działalność operacyjna Sportmaster Operations oraz jej fundusze znajdują się w Singapurze. - Czując silną odpowiedzialność za prawie 500 pracowników, natychmiast podjęliśmy rozmowy z właścicielami na temat obecnej sytuacji Go Sport i jej przyszłości w Polsce. Po konsultacji właściciele spółki podjęli decyzję o wystawieniu Go Sport na sprzedaż. Obecnie poszukujemy kupca, ale prowadzimy już wstępne rozmowy. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco - podała spółka.

- Rozumiemy i niezwykle silnie odczuwamy strach i wielką tragedię narodu ukraińskiego. Bezzwłocznie podjęliśmy działania pomocowe – przekazaliśmy już towary o wartości ponad miliona złotych – karimaty, koce, śpiwory, kurtki – wszystko czego potrzebują ludzie przekraczający naszą wschodnią granicę. Cały czas szukamy innych sposobów pomocy - zapewnia spółka.

Sportmaster Operations zarządza operacjami na różnych rynkach, w tym w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi i w Chinach. Grupa planuje również ekspansję na rynki Azji Środkowej oraz Kaukazu Południowego.

W Polsce są 33 sklepy Go Sport w 16 miastach. Swoje placówki sieć lokalizuje głównie w centrach handlowych, działa również sklep internetowy tej marki.

(Współpraca: Paweł Piasecki)

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.