Karolina Głowacka z nagrodą Podkaster 2021 Roku

Głowacka, autorka podcastu "Radio Naukowe", od ponad 10 lat pracuje w mediach, głównie jako dziennikarka radia TOK FM.

Nagrodę Podkaster 2021 Roku otrzymała Karolina Głowacka, prowadząca podkast „Radio Naukowe”. Głowacką nagrodzono – jak uzasadniało jury konkursu Podkaster Roku – „za promocję i przybliżanie świata nauki słuchaczom, różnorodność tematów, entuzjazm, zapał oraz dociekliwość i prowadzenie rozmów przystępnym językiem, w mądry sposób”. Słuchacze Radia TOK FM znają Głowacką m.in. jako prowadzącą sobotni "Poranek Radia TOK FM" - audycję szukającą szerszego spojrzenia na bieżące tematy polityczne, społeczne i cywilizacyjne.

Zwyciężczyni konkursu prowadziła też dla TVN Style program z elementami nauki „Cała prawda”. Program cały czas można obejrzeć na player.pl. Jest też współautorką trzech książek popularnonaukowych. Jedna z nich, „Czy Wielki Wybuch był głośny?”, napisana wspólnie z prof. Jean-Pierrem Lasotą, otrzymała nagrodę Złotej Róży Festiwalu Nauki w Warszawie dla najlepszej książki popularnonaukowej 2017 roku. Pozostałe to „W czym grzyby są lepsze od Ciebie?” (rozmowy z dr hab. Martą Wrzosek) oraz „Kłopoty z Eureką. O co kłócą się fizycy?” – powtórka duetu z prof. Lasotą.

„Media Marketing Polska” jest patronem medialnym konkursu organizowanego od 5 lat. Członkowie jury Podkastera 2021 Roku - Roman Czejarek (Program I Polskiego radia), Krzysztof Jakubowski (autor podcastu "Sztuka gadania") i Borys Kozielski (Fundacja "Otwórz się") - byli jednomyślni. Karolina Głowacka otrzymała nagrodę finansową od głównego sponsora – Patronite – w wysokości 3 tys. zł, pakiet 100 kredytów od firmy Auphonic na usługi obróbki dźwiękowej, roczną prenumeratę miesięcznika „Media Marketing Polska”, prenumeratę usług Brand24.pl oraz upominki od Tandem Media.

Laureatami poprzednich edycji konkursu są: Dariusz Rosiak, autor "Raportu o stanie świata" (Podkaster Roku 2020), Krzysztof Jakubowski, Marcin Myszka, autor "Kryminatorium" i Joanna Okuniewska (2019), Małgorzata Zmaczyńska i Piotr Peszko (2018) oraz Marek Jankowski (2017).

Współpraca: Paweł Piasecki

Piotr Machul 369 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.