"Vogue Polska " uruchomił 18 nowych podcastów

Można ich wysłuchać bezpłatnie na Vogue.pl i w aplikacji "Vogue Polska", a także m.in. na Spotify.

Wydawca “Vogue Polska” startuje z cyklem 18 nowych podcastów. Treści audio dostępne są bezpłatnie od piątku 11 marca. Intensywny rozwój podcastów to kolejny krok w strategii redakcyjnej i biznesowej wydawnictwa. Wśród autorów znaleźli się m.in.: Orina Krajewska, Wojciech Engelking, Marieta Żukowska, Maria Fredro-Smoleńska, Beata Chomątowska i Anna Jurgaś.

Pierwsze podcasty pod szyldem “Vogue Polska” uruchomiono dwa lata temu. Były jednak dostępne wyłącznie dla użytkowników premium aplikacji “Vogue Polska”. Jedynie podcasty produkowane razem z partnerami biznesowymi dostępne były dla szerokiej publiczności.

– Postanowiliśmy na poważnie zaangażować się w treści audio. A to oznacza, że chcemy zbudować sobie w tej dziedzinie rozpoznawalność i wiarygodność, przyzwyczaić naszych użytkowników do tego, że regularnie dostarczamy im jakościowe audycje. Polska jest jednym z najprężniej rozwijających się rynków, jeśli chodzi o podcasty. Pandemia jeszcze ten proces przyspieszyła. Treści audio coraz częściej wygrywają z wideo czy artykułami, są też ich ciekawym uzupełnieniem – mówi Hanna Rydlewska, dyrektorka wydawnicza “Vogue Polska”.

W nowej ofercie podcastów dostępnych będzie 18 formatów poruszających tematy związane ze światem “Vogue Polska”. Treści kulturalne, rozmowy o modzie, tożsamości, stylu życia, psychologii, a nawet “Podcast o podcastach”. Nowe nagrania dostępne są na stronie i w aplikacji “Vogue Polska”. Dodatkowo wydawca udostępni je bezpłatnie na platformach Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts i YouTube. Nowe podcasty to produkcje własne wydawcy “Vogue Polska”, który poza premierowymi formatami wciąż rozwija treści audio jako produkt reklamowy.

– Podcasty produkowane z partnerami nadal są i będą częścią naszej oferty reklamowej. Wierzymy, że sukces produkcji redakcyjnych będzie wspierać rozwój komercyjnych treści. Cały czas walczymy o uwagę naszych odbiorców. Chcemy, żeby było ich jak najwięcej, to oczywiste, ale też staramy się, żeby spędzali z nami jak najwięcej czasu i regularnie do nas wracali. Podcasty budują zaangażowanie użytkowników, a to ono jest dla nas kluczowe. I nie tylko dla nas: na wysoce konkurencyjnym rynku reklamy cyfrowej klienci coraz uważniej przyglądają się temu, do jakiej grupy odbiorców mówią, jakie są ich potrzeby i zwyczaje. Model biznesowy Vogue.pl od początku opierał się na reklamie natywnej, akcjach specjalnych, innowacyjnym myśleniu. Wierzymy, że inwestycja w podcasty to kontynuacja tej strategii – dodaje Hanna Rydlewska.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.