Zrzutka.pl z akcją #MessageForPutin

Akcja wysyłania wiadomości do Putina w połączeniu ze zbiórką pieniężną na rzecz Ukrainy prowadzona jest poprzez Tossacoin.com - międzynarodową wersję jednej z największych platform crowdfundingowych w Polsce.

Tossacoin.com (Zrzutka.pl) wraz z Fundacją „To się uda” i zweryfikowanymi organizacjami charytatywnymi pomagającymi uchodźcom i wysyłającymi pomoc humanitarną do Ukrainy, prowadzą kampanię “Pomoc dla Ukrainy – Wiadomość dla Putina” (MessageForPutin.com). – Oprócz uruchomienia transparentnej zbiórki, chcemy umożliwić wszystkim wyrażenie swoich emocji i myśli w treści wiadomości połączonych z wpłatami na kampanię #HelpForUkraine #MessageForPutin, prowadzoną przez Tossacoin.com. Wydrukowane wiadomości dostarczymy rosyjskim politykom pod drzwi, bo uważamy, że każdy gest sprzeciwu wobec wojny, ma znaczenie. Sam chciałbym przekazać już pierwszą wiadomość – Koniec wojny! – powiedział Tomasz Chołast, współzałożyciel serwisu crowdfundingowego Zrzutka.pl.

Naciskając przycisk “Send your message” na stworzonej na potrzeby akcji stronie messageforputin.com, użytkownik trafia najpierw na stronę zbiórki w akcji #HelpforUkraine, deklaruję kwotę i wybiera sposób płatności (karty płatnicze Visa i Mastercard, portfele Masterpass i Visa Checkout, Blik, Google Pay, Płacę z iPKO, mTransfer oraz przelew bankowy). Na stronie pojawiają się wiadomości w wielu językach – głównie angielskim i polskim. Wszystkie opatrzone są hasztagiem #msg4putin. Na powyżej zamieszczonym zrzucie ekranu widać (w lewym górnym rogu) wiadomość zamieszczoną przez autora tego tekstu - w języku rosyjskim, z odrobiną nadziei, że jakiemuś Rosjaninowi, choć raczej nie Putinowi, da choć trochę do myślenia.

Beneficjenci zbiórki prowadzonej we współpracy z Fundacją “To się uda” to ponad 50 fundacji prowadzących na bieżąco rejestr potrzeb uchodźców i osób pozostających na terenie zaatakowanej Ukrainy. Do 15 marca na konto akcji #HelpforUkraine wpłynęło już 3,4 mln zł. Od początku istnienia portalu zrzutka.pl wsparcie znalazło 635 tys. użytkowników na łączną kwotę ponad 150 mln euro. Poniżej zamieszczam potwierdzenie wpłaty, która towarzyszyła mojej wiadomości do Putina.

 

 

Paweł Piasecki 962 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.