Rozpoczął się międzynarodowy festiwal seriali Series Mania 2022

Eventowi towarzyszy Series Mania Forum, cykl konferencji i dyskusji producentów związanych z branżą wideo.

W Lille we Francji rozpoczął się międzynarodowy festiwal seriali Series Mania 2022. W konkursie festiwalowym pojawi się 56 seriali, z czego 29 to światowe premiery. Produkcje zakwalifikowane do konkursu pochodzą z 21 krajów, a wyselekcjonowano je spośród 331 zgłoszonych tytułów z 46 krajów.

W tym roku przewodniczącym jury konkursu międzynarodowego jest niemiecki aktor Christian Berkel. Z kolei jury International Panorama Competition przewodniczy francuska scenarzystka Anne Berest.

Na Series Manii organizowane są też konkursy seriali francuskich, komedii i krótkich form.

W ramach festiwalu odbywa się trzydniowe Series Mania Forum – cykl konferencji i dyskusji z udziałem z producentów i twórców związanych z szeroko pojętą branżą wideo. W tym roku głównymi tematami poruszanymi na forum mają być ekranizacje książek i – to nowość – podcastów oraz marketing wokół seriali. Tradycyjnie przewidziana jest też seria pokazów seriali właśnie powstających. Jury producentów przyzna nagrodę pieniężną jednej z prezentowanych produkcji work-in-progress, tym samym zasilając budżet powstającej serii.

W Lille stworzono też Creative Bazaar, kreatywny inkubator powiązany z Series Mania Forum, miejsce inspiracji dla wszystkich zainteresowanych „creative economy”, szczególnie związanych ze światem seriali – w tym reżyserów, producentów i scenarzystów. Spotkania mają różne formy warsztatowe – w programie m.in. writers campus i masterclasses.

W ubiegłym roku miasteczko festiwalowe Series Manii odwiedziło 15 tys. osób, a 2,1 tys. profesjonalistów akredytowało się na Series Mania Forum.

Piotr Machul 370 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.