Spotify i FC Barcelona ogłaszają długoterminowe partnerstwo

W ramach współpracy, która oficjalnie rozpocznie się w lipcu 2022 r., Spotify zostanie Głównym Partnerem słynnego klubu piłkarskiego i Oficjalnym Partnerem Streamingu Audio.

Marka Spotify pojawi się na przedniej części koszulek meczowych i treningowych zarówno męskiej, jak i damskiej drużyny FC Barcelona, począwszy od sezonu 2022-2023. Lider światowego rynku streamingu muzycznego Spotify zostanie również partnerem tytularnym stadionu Camp Nou, który zostanie przemianowany na Spotify Camp Nou. Umowa o współpracy podlega ratyfikacji przez walne zgromadzenie członków klubu, które odbędzie się w Barcelonie na początku kwietnia. Szacowana wartość umowy podpisanej na cztery lata to 310 mln dol.

FC Barcelona i inny hiszpański klub Real Madryt mają najwięcej fanów na świecie – po ok. 270 mln. Większość z kibiców ma mniej niż 30 lat, co stanowi bardzo ważną grupę odbiorców dla Spotify. Ponadto zamieszkują niektóre z najszybciej rozwijających się rynków Spotify, w tym Indie, Amerykę Łacińską i Indonezję. Liczba użytkowników Spotify pod koniec 2021 r. przekroczyła w skali globalnej 400 mln, z czego ok. 180 mln korzysta z wersji premium (płaci abonament).

Jako Główny Partner FC Barcelona Spotify dołączy do grona, w którym obecnie są Nike, Rakuten i Beko.

Paweł Piasecki 960 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.