Wystawa "Portrety kobiet" zainauguruje tegoroczne French Touch

Wystawę zdjęć studia Harcourt będzie można oglądać bezpłatnie w dniach 7-30 kwietnia w Dolnych Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Wystawa paryskiego studia fotograficznego Harcourt, znanego na całym świecie dzięki czarno-białym portretom, zainauguruje French Touch La Belle Vie 2022 - tegoroczną edycję święta celebrującego relacje polsko-francuskie. Na wystawie, która odbędzie się w dniach 7-30 kwietnia w Dolnych Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie, znajdziemy 30 portretów kobiet, 15 Polek i 15 Francuzek, które osiągnęły wielkie sukcesy na polu zawodowym. Są wśrod nich gwiazdy kina francuskiego - Brigitte Bardot, Juliette Binoche i Catherine Deneuve, a spośród wybitnych Polek - Katarzyna Grochola, Małgorzata Kożuchowska i Agnieszka Holland. Inne wydarzenia zaplanowane w ramach tegorocznych obchodów French Touch to:

  • 18 kwietnia - Jean-Michel Jarre: koncert «Notre-Dame», godz. 20:00, transmisja w TVP2;

  • 19-30 kwietnia - Wiosenna Akcja handlowa we współpracy między innymi z siecią sklepów Biedronka;

  • 16-31 Października - Jesienna akcja handlowa we współpracy z ponad 6 tys. punktów sprzedaży, w tym w sieci sklepów Biedronka;

  • 27 października - Gala French Touch w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

French Touch zorganizowano po raz pierwszy 8 lat temu z intencją wzmacniania przyjaźni polsko-francuskiej. Co roku organizatorzy zapraszają do wspólnego odkrywania i dzielenia się kulturą, tradycjami i sztuką życia w stylu francuskim.

Partnerami głównymi tegorocznej edycji wydarzenia są sieć sklepów Biedronka oraz marki spożywcze Bonduelle i President.

Więcej informacji o wydarzeniu

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.