Audioteka podsumowuje rok 2021

W czternastym roku działalności liczba audiobooków dostępnych na platformie Audioteka.pl wzrosła o 25%, do 19,5 tys.

Audioteka podaje, że liczba tytułów, głównie audiobooków, dostępnych dla blisko miliona użytkowników platformy wzrosła w 2021 r. o 25% rok do roku – obecnie jest ich 19,5 tys., co wedle deklaracji firmy stanowi największą bazę w Polsce. Użytkownicy odsłuchali łącznie o 65% minut treści więcej w porównaniu z rokiem 2020 – łącznie było to 1,6 miliarda minut. Firma odnotowała również wzrost przychodów z subskrypcji Audioteka Klub (rozszerzona, płatna wersja platformy) w Polsce o 117%. W ub.r. Audioteka wyprodukowała 70 nowych superprodukcji, oryginalnych audioseriali i podcastów, w tym m.in. “Skowyt”, “Zbrodnię i karę”, “Powrót z gwiazd”, “Manitou”, “Dorwać gangstera” czy “Rzeczy ulubione”.

Audioteka, działająca obecnie już na 7 rynkach w Europie, planuje w 2022 r. dalszą ekspansję zagraniczną i poszerzanie oferty platformy, zwłaszcza w gatunkach dynamicznie zyskujących na popularności, tj. kryminałów, science-fiction, sensacji, ale też w segmencie produkcji familijnych czy adresowanych do kobiet lub dzieci. Do szerokiej dystrybucji ma wkrótce trafić aplikacja Audioteka Kids, której testową wersję udostępniono części użytkowników pod koniec 2021 r.

– W Polsce, Czechach i na Słowacji oraz na Litwie już jesteśmy liderem. Stale ulepszamy naszą propozycję dla użytkowników z Niemiec, Hiszpanii i Turcji oraz – myślimy o wejściu na nowe rynki. Obecnie analizujemy potencjał rozwoju w kolejnych krajach – mówi Arkadiusz Seidler, CEO Audioteki od września 2021 r. (na zdjęciu powyżej).

Rozwijany będzie też obszar B2B, w tym aplikacja skierowaną do biznesu i działów HR – Inspiro. – Cieszę się, że 95% klientów, którzy korzystali z Inspiro w 2021 r., podpisało z nami umowę na kolejny rok. Wśród nich mamy m.in. PKO Bank Polski, Santander, mLeasing czy Grupa Żywiec – dodaje Seidler.

Paweł Piasecki 961 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.