"Random" Storytel walczy o internetowego Oscara

Wieloplatformowa historia miłosna została nominowana w 26. edycji Webby Awards w obszarze reklamy, mediów i PR w kategorii "Najlepsza strategia rozwoju".

Webby Awards to nagrody przyznawane corocznie  najlepszym kampaniom Internetowym przez International Academy of Digital Arts and Sciences. Kryteria oceny to: zawartość, konstrukcja strony, projekt strony pod kątem graficznym, interaktywność, funkcjonalność, ogólne wrażenie

W tegorocznej 26.edycji Webby zgłoszono 14 tysięcy projektów z całego świata. W kategorii Reklama, Media & PR - Best Growth Strategy ("Najlepsza strategia rozwoju") wyłoniono 5 najlepszych projektów w tym "Random" Storytel. Łącznie kategorii jest osiem, oprócz wyżej wymienionej są to: strony internetowe i mobilne, wideo, aplikacje i oprogramowanie, serwisy społecznościowe, podcasty, gry, rozwiązania wirtualne i zdalne.

Random" to opowieść o uczuciu rodzącym się pomiędzy dwojgiem użytkowników fikcyjnej, głosowej aplikacji Random. To pierwszy w Polsce serial łączący 1,5-godzinne słuchowisko (dostępne w aplikacji Storytel) i krótkometrażowy film zamieszczony w serwisie YouTube (finałowy szósty odcinek).  Ponadto w dniu premiery opublikowano dwa dodatkowe filmy krótkometrażowe "Random Stories". Miały na celu wprowadzenie odbiorcy w świat aplikacji, z której korzystają główni bohaterowie historii.

Projekt wyreżyserowany przez Nataszę Parzymies to historia poruszająca ważne tematy z punktu widzenia młodych ludzi. W role głównych bohaterów wcielili się popularni aktorzy młodego pokolenia: Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski. „Random” miał również muzyczną odsłonę. Piosenka "Zabierz tę miłość" autorstwa Macieja Musiałowskiego została wydana jako singiel i była kolejnym elementy historii. Utwór w bogatszej aranżacji niż w słuchowisku, gdzie śpiewał sam, Musiałowski wykonał tym razem w duecie z Julią Wieniawą.

Multimedialny projekt Storytel konkuruje o dwie nagrody: 

1.The Webby Award - tu wyboru dokonuje International Academy of Digital Arts and Sciences

2. The Webby People's Voice Award - to nagroda publiczności.

Głosowanie internautów trwa do 21 kwietnia.

Tutaj można zagłosować na projekty w kategorii, w której o nagrodę walczy "Random".

Zwycięzcy Webby i Webby People’s Voice Award we wszystkich kategoriach zostaną ogłoszeni 26 kwietnia br., a uhonorowani podczas uroczystej gali 16 maja w Nowym Jorku.

"Random" otrzymał już dwie nagrody Effie (złoto za skuteczną kreacje i w kategorii kultura i rozrywka) oraz dwie nagrody YouTube Works (grand prix i za skuteczną kreację).

Paweł Piasecki 960 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.