Netflix zapowiedział aż 18 nowych polskich produkcji

Połowa to seriale. Wśród propozycji są produkcje oparte na prozie Żulczyka, Mroza i Nienackiego.

Netflix ogłosił listę nowych seriali i filmów, nad którymi pracuje. Aż 18 produkcji pochodzić będzie z Polski. Na liście zapowiedzianych filmów znalazły się tytuły: „Broad Peak” - dramatyczna opowieść o losach polskich himalaistów, „Dzień Matki” z Agnieszką Grochowską w roli byłej agentki do zadań specjalnych, która musi wykorzystać swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna oraz „Pan Samochodzik i templariusze” - ekranizacja powieści Zbigniewa Nienackiego dla młodzieży. Przygotowywane polskie seriale to m.in. „Detektyw Forst” na podstawie serii książek autorstwa Remigiusza Mroza z Borysem Szycem w roli cynicznego, ale skutecznego policjanta, „Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej - historia o wewnętrznych zmaganiach i odkupieniu na podstawie powieści Jakuba Żulczyka.

– Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie: wzruszają, bawią, fascynują i zachęcają do rozmowy. Nadchodzące miesiące to czas filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Cieszymy się z tego, jak się rozwijamy, i jednocześnie szykujemy się do realizacji kolejnych inspirujących projektów – deklaruje Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netfliksie.

Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netfliksie, zauważa, że dzięki zapewnionej przez centralę firmy wolności twórczej w Polsce powstają projekty często nowatorskie i odważne. – Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem – uważa Kłuskiewicz.

Lista zapowiedzianych filmów:

Broad Peak 

Dzień Matki 

Dzisiaj śpisz ze mną 

Freestyle 

HELLHOLE 

Jeszcze przed Świętami 

Noc w przedszkolu

Pan Samochodzik i Templariusze 

The Hive 

Lista zapowiedzianych seriali:

Brokat 

Detektyw Forst 

Dziewczyna i kosmonauta

Gang Zielonej Rękawiczki 

Gry rodzinne 

Infamia (roboczy tytuł) 

Informacja zwrotna 

Lovzone 

Pewnego razu na krajowej jedynce

Piotr Machul 369 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.