Kampania społeczna MySanctions pozwala nałożyć własne sankcje na Rosję

Głównym celem akcji, której patronuje IAA Polska, jest ograniczenie importu surowców energetycznych z Rosji dzięki bezpośrednim działaniom samych Europejczyków.

Na stronie mysanctions.com można przekonać się, ile kraje UE wydają na rosyjską ropę, gaz i węgiel oraz nałożyć na Rosję własne sankcje, wybierając jedno z 19 działań mających na celu ograniczenie importu paliw kopalnych z tego kraju, a jednocześnie przyjaznych dla naszej planety. Do wyboru m.in. obniżenie temperatury ogrzewania, wyłączenie niepotrzebnych urządzeń elektrycznych lub rezygnacja z samochodu na jeden dzień w tygodniu.

Kampania MySanctions to oddolna inicjatywa osób zajmujących się zieloną transformacją, ekspertów energetycznych, strategów oraz ludzi mediów i reklamy. Patronem akcji jest IAA Polska Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy. Lista osobistych sankcji została zbudowana w oparciu o analizę Centrum Badań nad Energią i Czystym Powietrzem (CREA). Za strategię i i koordynację analiz oraz think tanku ekspertów energetycznych i klimatycznych odpowiada firma Mateusza Galicy Lata Dwudzieste. Wsparcie komunikacyjne zapewniają PRoto.pl, Instytut Monitorowania Mediów (także monitoring kampanii), SEC Newgate CEE, United Nations Global Compact Poland i United Nations Global Compact Ukraine.

Na kanale YouTube można zobaczyć spoty telewizyjne informujące o akcji – na razie dostępne są filmy po polsku, angielsku, rosyjsku, gruzińsku i estońsku. Pierwszymi nadawcami, którzy dołączyli do kampanii, są TV3 Group Baltics i Setanta Sports. Inicjatywa jest otwarta dla nadawców ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Za kreację kampanii odpowiada BBDO Warszawa, a za produkcję spotów telewizyjnych – Papaya Films.

Paweł Piasecki 960 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.