Polski serial "Odwilż" najchętniej oglądaną produkcją HBO Max w Europie

Jest także na 14. pozycji na światowej liście najchętniej oglądanych seriali na tej platformie.

„Odwilż”, pierwszy polski serial Max Original, od początku kwietnia dostępny jest w HBO Max jednocześnie w 61 krajach w Europie, w Ameryce Łacińskiej, na Karaibach oraz w Stanach Zjednoczonych. Po pierwszych dziesięciu dniach obecności serialu w serwisie HBO Max „Odwilż” jest nie tylko najchętniej oglądaną produkcją w Polsce, zajmuje również pierwsze miejsce w rankingu oglądalności w Europie. „Odwilż” jest także na 14. pozycji najchętniej oglądanych w HBO Max seriali na całym świecie. Dane dotyczące oglądalności w Europie pochodzą z wszystkich europejskich krajów, w których dostępny jest serwis HBO Max (1-10 kwietnia 2022 r.).

„Odwilż” to 6-odcinkowy serial kryminalny, którego akcja toczy się na przełomie zimy i wiosny w Szczecinie, a bohaterką jest trzydziestoletnia policjantka Katarzyna Zawieja prowadząca śledztwo w sprawie morderstwa psychoterapeutki Magdaleny Kosińskiej, córki prokuratora okręgowego. Główną rolę gra Katarzyna Wajda. W obsadzie także Bartłomiej Kotschedoff, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Andrzej Grabowski i Bogusław Linda. Reżyserem serialu jest Xawery Żuławski, znany m.in. z filmów "Wojna polsko-ruska" i "Mowa ptaków", a także seriali "Krew z krwi" i "Diagnoza". Za zdjęcia odpowiada Tomasz Naumiuk, który wcześniej pracował przy serialach "Wataha", "1983" i "Krew z krwi".

HBO Max emituje po dwa odcinki co tydzień od 1 kwietnia, premiera dwóch ostatnich odcinków serialu wypada jutro, 15 kwietnia.

Emisji "Odwilży" w HBO Max towarzyszy podcast z gatunku true crime dostępny na Empik Go (rownież udostępniane są po dwa odcinki co tydzień 1 kwietnia. Podcast przybliża działania osób pracujących przy sprawach kryminalnych, a jego narratorami są Justyna Mazur i Marcin Myszka. Wypowiadają się eksperci - policjantka kryminalna, przewodnik po Szczecinie, antropolog sądowy, psycholog śledczy, profiler i były antyterrorysta.- To pierwsza w Polsce tak szeroka współpraca platformy SVoD, jaką jest HBO Max, ze światem podcastowym. Empik Go występuje tu jako pomysłodawca i producent – wyjaśnia Paweł Heba, dyrektor kreatywny Empik Go.

(Współpraca: Paweł Piasecki)

Piotr Machul 375 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.