Olga Robinson keynote speakerem i gościem specjalnym Multiscreen Day 2022

W BBC od lat specjalizuje się w tematyce dezinformacji. Tegoroczna edycja konferencji Multiscreen Day już 27 kwietnia.

Olga Robinson będzie keynote speakerem i gościem specjalnym konferencji Multiscreen Day 2022. Robinson pracuje jako assistant editor w BBC Monitoring, specjalistycznej jednostce BBC News, która monitoruje światowe media. Jest jedną z założycielek zespołu BBC zajmującego się tematyką dezinformacji. Przez ostatnie kilka lat zajmowała się dezinformacją związaną z pandemią koronawirusa, ruchem antyszczepionkowym i teoriami spiskowymi QAnon. Jest ekspertem BBC ds. rosyjskiej propagandy i kremlowskiej taktyki dezinformacji.

Robinson urodziła się w Rosji tuż przed rozpadem Związku Radzieckiego,  w 2011 r. ukończyła Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. M.W. Łomonosowa (dyplom ze studiów regionalnych). Z BBC związana jest od 2013 r., początkowo pracowała w Moskwie (monitoring mediów), w 2018 r. przeniosła się do Londynu.

Konferencja Multiscreen Day odbędzie się w systemie hybrydowym 27 kwietnia br. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Od fake newsów do love brandów. Nowe wyzwania skutecznej komunikacji na wielu ekranach”. Organizatorem konferencji jest magazyn „Media Marketing Polska” i wydawnictwo VFP Communications Ltd. Sp. z o.o. Więcej informacji na temat konferencji, prelegentów, programu i biletów można znaleźć tutaj.

(Współpraca: Paweł Piasecki)

Piotr Machul 370 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.