Olga Mickiewicz dołącza do zarządu 357 sp. z o.o.

Będzie odpowiadać w 5-osobowym zarządzie za rozwój oferty programowej Radia 357, w tym podcastów.

Olga Mickiewicz, nowa członkini zarządu 357, spółki prowadzącej Radio 357
Olga Mickiewicz, nowa członkini zarządu 357, spółki prowadzącej Radio 357
Spółdzielnia Twórców Radia 357 skupiająca członków zespołu redakcyjnego stacji wybrała w głosowaniu swoich dwóch przedstawicieli do 5-osobowego zarządu 357 sp. z o.o. Ewę Mieczławską (na drugą kadencję) i nową członkinię Olgę Mickiewicz. Kadencja zarządu trwa rok.

Olga Mickiewicz dołączyła do zespołu Radia 357 w lutym 2021 r. Wcześniej od 2010 r. pracowała w Polskim Radiu – najpierw w Czwórce, a od 2014 r. w Studiu Reportażu i Dokumentu. W 2016 r. była nominowana do nagrody Grand Press za reportaż “Śmieszno i straszno” oraz została laureatką międzynarodowej Ake Blomstrom Award. W 2017 r. otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wspieranie młodych talentów” w konkursie SDP za reportaż radiowy „Bóg, Honor, Ojczyzna i ja”. Przez dwa lata reprezentowała Polskę w Komisji Dokumentalistów przy Europejskiej Unii Nadawców. Nowa członkini zarządu zastępuje Katarzynę Pruchnicką, która koordynowała kwestie programowe od startu radia w styczniu 2021 r.

Obok Olgi Mickiewicz odpowiadającej za rozwój oferty programowej, w tym podcastów, i Ewy Mieczławskiej koordynującej kwestie kadrowe w zarządzie 357 sp. z o.o. zasiadają: Krystian Hanke, komunikacja wewnętrzna, Paweł Pobóg-Ruszkowski, dyrektor finansowy, oraz Paweł Sołtys, prezes zarządu, koordynujący kwestie marketingu, sprzedaży, techniki, komunikacji oraz rozwoju biznesowego.

Radio 357 tworzą trzy podmioty prawne – spółka komandytowa, Spółdzielnia Twórców Radia 357, w skład której wchodzą członkowie zespołu redakcyjnego, oraz 357 sp. z o.o., która jako komplementariusz zarządza bieżącą działalnością radia. Spółdzielnia i spółka z o.o., obok Marka Niedźwieckiego i Kuby Strzyczkowskiego, są wspólnikami w spółce komandytowej. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy – 43 tys. patronów przekazujących obecnie ponad 800 tys. zł miesięcznie poprzez serwis crowdfundingowy Patronite.pl.

Paweł Piasecki 978 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.