Nowe nagrody od TikToka w konkursie Papaya Young Creators

Trójka finalistów weźmie udział w sesji mentorskiej z udziałem Moniki Brodki, Nataszy Parzymies oraz Cury.

Konkurs Papaya Young Creators oraz TikTok ogłaszają nowe nagrody w kategorii TikTok Unique Stories i wydłużają termin nadsyłania zgłoszeń do 11 maja. Oprócz znanej już wcześniej nagrody głównej w
wysokości 10 000 zł, trójka finalistów może liczyć na udział w sesji mentorskiej, w której swoją wiedzą i umiejętnościami dzielić się będą: gwiazda muzyki i artystka wizualna Brodka, reżyserka i scenarzystka Natasza Parzymies oraz popularny digital creator, artysta i influencer Cura. Papaya Films zapewni również program stażowy dla finalistów.

TikTok Unique Stories to pierwsza w historii konkursu kategoria otwarta, w której udział może wziąć każdy - zarówno profesjonalny i amatorski twórca filmowy, jak i osoba, która na TikToku czy w mediach społecznościowych lubi dzielić się swoim spojrzeniem na świat. Zadanie polega na ujęciu w kreatywny
sposób tematu różnorodności i inkluzywności z wykorzystaniem narzędzi platformy TikTok. Gotowe materiały zostaną następnie ocenione przez dedykowane tej kategorii grono jurorskie, w którego skład wchodzą doświadczeni twórcy filmów i reklam, utalentowani TikTokerzy oraz ludzie mediów. Temat i zadanie szczegółowo opisane zostały w creative starterze w panelu uczestnika.

Temat przewodni w zadaniu konkursowym nie jest przypadkowy. Jednym z najważniejszych celów TikToka jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każdy użytkownik czuje się akceptowany i może wyrażać siebie. 

- Nasz profil na TikToku to przede wszystkim treści zachęcające do tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami oraz walczące z wszelkimi stereotypami, jakie wokół tego tematu w naszym społeczeństwie narosły - mówią Agata Tomaszewska i Wojtek Sawicki, czyli Life on Wheelz, tiktokerzy i jurorzy kategorii TikTok Unique Stories. - W naszych filmach pokazujemy użytkownikom platformy, jak wygląda nasza codzienność. Tak samo jak oni jesteśmy w szczęśliwym związku, podróżujemy czy realizujemy się zawodowo. Konto na TikToku traktujemy nie tylko bardzo osobiście, lecz także edukacyjnie. Chcemy, aby nasze treści były przystępne dla wszystkich użytkowników platformy, w szczególności jej młodszych reprezentantów, którzy kształtują swój światopogląd.

TikTok angażuje się także w liczne inicjatywy wspierające różnorodność i inkluzywność czy poruszające trudne społecznie tematy. Przykładem jest ostatni cykl rozmów ze znanymi Polkami i Ukrainkami, w ramach którego zaprezentowały one użytkownikom platformy różne twarze kobiecości. TikTok stworzył też przed rokiem mural na cześć polskich twórców LGBTQ+ oraz wsparł kampanię #nieczekam107lat walczącą z luką płacową między kobietami i mężczyznami.

Trójkę finalistów kategorii TikTok Unique Stories oraz zwycięzcę nagrody głównej poznamy na gali Papaya Young Creators w czerwcu 2022 roku w Warszawie. Wtedy ogłoszeni zostaną także zwycięzcy pozostałych czterech kategorii 9. edycji konkursu.

Więcej na www.papayayoungcreators.com 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.