Katarzyna Kieli prezeską i dyrektorką zarządzającą Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN

Polski rynek, jako wiodący, został wyodrębniony z regionalnych struktur EMEA Warner Bros. Discovery.

Katarzyna Kieli obejmuje stanowisko prezeski i dyrektorki zarządzającej (president & managing director) Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN. Zmiana stanowiska jest efektem niedawnej fuzji WarnerMedia i Discovery. W pierwszych dniach kwietnia Discovery Inc. oraz AT&T Inc. ogłosiły finalizację transakcji, w wyniku której doszło do połączenia WarnerMedia i Discovery. Efektem fuzji jest powstanie podmiotu Warner Bros. Discovery Inc. Nowo powstała firma jest teraz właścicielem TVN.

Kieli ostatnio pełniła funkcję prezeski i dyrektorki zarządzającej Discovery EMEA (od września 2020 r., gdy zmieniono strukturę Discovery). Mimo utworzenia nowego stanowiska CEO TVN obecny skład zarządu grupy TVN nie zmieni się.

– Bardzo się cieszę, że będę mogła zaangażować się w pełni na rzecz rozwoju siły Warner Bros. Discovery w Polsce, firmy która m.in. dzięki TVN, Playerowi i HBO wyznacza trendy na rynku polskim i jest wiodącym graczem w Europie – powiedziała Kieli. Podkreśliła też, że wyodrębnienie Polski ze struktur regionalnych EMEA jako samodzielnego rynku pokazuje, jak duże znaczenie odgrywa on w Warner Bros. Discovery i jest zapowiedzią bardzo dynamicznego rozwoju i wyjątkowej oferty dla polskich widzów.

– Moim celem jest, by Warner Bros. Discovery w Polsce stał się najszybciej rozwijającą się grupą medialną rodziny Warner Bros. Discovery na świecie. Jestem związana z Discovery i TVN od ponad 20 lat. Ostatni rok to czas, który wymagał od mnie szczególnego zaangażowania w Polsce z uwagi na trudną rzeczywistość, z jaką musiał zmierzyć się TVN. Wykorzystam całą swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe, by skutecznie umacniać naszą pozycję jako lidera rynku – deklaruje Kieli.

Piotr Machul 375 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.