Akcja "Kawa za książkę" powraca do Green Caffè Nero

Sieć chce promować czytelnictwo, podkreśla też wymiar ekologiczny tygodniowej akcji zainaugurowanej 23 kwietnia w Światowy Dzień Książki.

Akcja “Kawa za książkę” powraca do Green Caffè Nero. Sieć ponownie zachęca do skorzystania z oferty – za przekazanie przeczytanej książki kawiarnia daje w zamian dowolną kawę. Akcja odbywa się w dniach od 23 kwietnia (Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich) do 30 kwietnia 2022 r. w 66 kawiarniach w Polsce. Green Caffè Nero stawia na promocję czytelnictwa oraz budowanie świadomości ekologicznej odwiedzających.

– Książki są nieodłączną częścią naszych lokali, a ponieważ klienci chętnie po nie sięgają, staramy się regularnie odświeżać nasze biblioteczki, przy okazji promując misję przywracania dawnej tradycji kawiarnianej – kawiarni jako salonu spotkań przyjaciół, pracy czy po prostu odpoczynku. Chcemy oferować realne doświadczenia naszym gościom i rozpowszechniać czytelnictwo. Dodatkowo widzimy wysoki walor ekologiczny naszej akcji. Zależy nam, by wartościowe książki zyskały drugie życie i mogły posłużyć innym osobom, uprzyjemniając im czas spędzony w naszej kawiarni. Cieszymy się, że nasi goście tak chętnie współtworzą przestrzeń Green Caffè Nero. Przez wszystkie lata wspólnie zebraliśmy już około 40 tys. książek – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.

Za swój wkład w rozwój czytelnictwa sieć została nagrodzona tytułem “Przyjaciela Książki” Polskiej Izby Książki.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.