Magdalena Rigamonti z nowym podcastem “Rosja. Stan umysłu"

Pierwszej z pięciu rozmów można wysłuchać od 25 kwietnia na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej Tok FM.

Nowy 5-odcinkowy cykl Magdaleny Rigamonti „Rosja. Stan umysłu” został zainaugurowany 25 kwietnia rozmową z Krystyną Kurczab-Redlich, autorką książek (ostatnia to “Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”), dziennikarką, w latach 1990-2014 korespondentką w Rosji, autorką filmów dokumentalnych o zbrodniach rosyjskich w Czeczenii. “Rosja to nie przestrzeń dla normalnego turysty, ani dla normalnego człowieka. Jedyni cudzoziemcy, którzy tu siedzą dobrowolnie, to oszołomy poetyckie i kaleki psychiczne” – takim mocnym akcentem zaczyna się niemal dwugodzinna rozmowa.

Gośćmi kolejnych odcinków będą:

  • Paweł Reszka – korespondent „Rzeczpospolitej” w Moskwie w latach 2003–2006, póżniej szef działu śledczego "Dziennika" i dziennikarz "Tygodnika Powszechnego", obecnie szef działu krajowego w „Polityce”;
  • Barbara Włodarczyk – wieloletnia korespondentka w Moskwie, autorka licznych filmów dokumentalnych oraz zbioru reportaży "Nie ma jednej Rosji" (Wydawnictwo Literackie, 2013);
  • Wacław Radziwinowicz – dziennikarz i reportażysta, w latach 2007-2015 korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji, autor m.in. "Crème de la Kreml: 172 opowieści o Rosji" (Wydawnictwo Agora, 2016);
  • Witold Szabłowski – reportażysta od 2006 r. związany z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”, autor m.in. książki "Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem" (W.A.B, 2021).

Odcinki podcastu pojawiać się będą na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki. Ostatnia rozmowa w cyklu, dostępnym wyłącznie dla subskrybentów TOK FM Premium, zostanie wyemitowana 9 maja br.

Rigamonti jest m.in. autorką głośnego cyklu rozmów z politykami “Rzeczpospolita kościelna”, który otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii wywiad.

Paweł Piasecki 962 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.