Storytel z nagrodą Webby People's Voice za "Random"

Projekt łączący słuchowisko dostępne w aplikacji Storytel i krótkometrażowy film na YouTube otrzymał nagrodę publiczności w 26. edycji Webby Awards w kategorii "Reklama, media i PR - najlepsza strategia rozwoju".

Random Storytela wygrał w swojej kategorii Webby Awards z czterema innymi zgłoszeniami
Random Storytela wygrał w swojej kategorii Webby Awards z czterema innymi zgłoszeniami
W tegorocznej edycji Webby Awards zgłoszono 14 tysięcy projektów z całego świata. Konkurowały w 8 kategoriach. Oprócz tej, w której nagrodę publiczności People’s Voice zdobył “Random” Storytela, czyli "reklama, media i PR – najlepsza strategia rozwoju”, są to: strony internetowe i mobilne, wideo, aplikacje i oprogramowanie, serwisy społecznościowe, podcasty, gry, rozwiązania wirtualne i zdalne. Nagrody przyznawane corocznie najlepszym kampaniom internetowym przez jury International Academy of Digital Arts and Sciences oraz internautów (People's Voice).

Reżyserką i scenarzystką “Random”, “wieloplatformowej historii miłosnej”, jest Natasza Parzymies. W role głównych bohaterów historii o uczuciu rodzącym się pomiędzy dwojgiem użytkowników fikcyjnej, głosowej aplikacji Random wcielili się popularni aktorzy młodego pokolenia - Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski, a głosu aplikacji randkowej użyczyła Agnieszka Woźniak-Starak. Produkcja audio dostępna na platformie Storytel miała pięć odcinków, a finałowy, szósty odcinek to krótkometrażowy film, który zamieszczono w serwisie YouTube. Ponadto w dniu premiery opublikowano dwa dodatkowe filmy krótkometrażowe "Random Stories". Miały na celu wprowadzenie odbiorcy w świat aplikacji, z której korzystają główni bohaterowie historii. „Random” miał również muzyczną odsłonę – piosenka “Zabierz tę miłość” autorstwa Musiałowskiego i wykonywana przez niego w słuchowisku została wydana jako singiel (w innej wersji - duet z Julią Wieniawą).

Nagrody Webby zostaną w br. wręczone 16 maja podczas uroczystej gali w Nowym Jorku.

“Random” otrzymał już dwie nagrody Effie (złoto za skuteczną kreację i w kategorii kultura i rozrywka) oraz dwie nagrody YouTube Works (grand prix - "za kampanię, która wyszła poza swój reklamowy charakter i stała się częścią popkultury" oraz za skuteczną kreację).

DO POSŁUCHANIA I OBEJRZENIA:

Słuchowisko w Storytel

Random Stories 1 - "Wróżka": https://www.youtube.com/watch?v=swvPJ...

Random Stories 2 - "Urodziny": https://www.youtube.com/watch?v=1O3q4...

Random (odcinek finałowy dostępny tylko na YouTube): https://www.youtube.com/watch?v=QXITi...

Random (piosenka - wideoklip): https://www.youtube.com/watch?v=8VOkQ...

Paweł Piasecki 946 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.