Urszula Piasecka prezesem zarządu Kino Świat

Zajmie miejsce Frederica Berardi, który pozostanie w firmie na stanowisku wiceprezesa i dyrektora finansowego Canal+ Polska.

Urszula Piasecka 1 maja br. obejmie stanowisko prezesa zarządu należącej do Canal+ Polska spółki Kino Świat. Zastąpi na tym stanowisku Frederica Berardi, który od listopada 2019 r. łączył funkcję prezesa zarządu Kino Świat i wiceprezesa zarządu oraz dyrektora finansowego Canal+ Polska. Berardi pozostanie na tych dwóch ostatnich stanowiskach. Skład i zakres odpowiedzialności pozostałych członków zarządu nie ulega zmianie.

Piasecka przechodzi do Kino Świat z Canal+ Polska, gdzie od maja 2021 r. zajmowała stanowisko doradcy zarządu ds. monetyzacji treści. Od 18 lat zajmuje się zakupami programowymi i sprzedażą licencji filmowych w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Przez 9 lat była dyrektorem ds. obrotu licencjami w Monolith Films. Wcześniej była szefową programową Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym oraz kierowała zakupami programowymi i koordynacją międzynarodowych koprodukcji w Telewizji Polskiej. Pierwsze doświadczenia w zakresie międzynarodowej promocji i sprzedaży polskich produkcji filmowych zdobywała w Studio Filmowym Zebra.  Jest współautorką programu Studiów Podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego „Zarządzanie w mediach“ oraz wykładowcą. Ukończyła program Strategies for Leadership w The Institute for Management Development (IMD).

Kino Świat to dystrybutor filmów, zajmuje się również produkcją i koprodukcją filmów polskich i zagranicznych. Dysponuje katalogiem 1 400 produkcji filmowych, ok. 170 z nich to produkcje polskie, w wielu przypadkach powstałe przy wsparciu finansowym firmy Kino Świat. 

Canal+ Polska jest większościowym udziałowcem Kino Świat od listopada 2019 r., kiedy nabył 70% udziałów od dotychczasowych właścicieli Tomasza Karczewskiego i Marcina Piaseckiego. W lipcu 2021 r. zwiększył pakiet udziałów w spółce do 86%. Pozostałe 14% udziałów pozostaje w rękach udziałowców mniejszościowych, Karczewskiego i Piaseckiego, członków zarządu Kino Świat.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.