Kilometry dla Ukrainy

Akcja zorganizowana przez Oddział Prévoir - francuskiej firmy ubezpieczeń na życie - w Polsce jest dobrym przykładem na to, jak łączyć inicjatywy na rzecz Ukrainy z wcześniej podjętymi działaniami w obszarze CSR.

Akcja adresowana do pracowników i współpracowników Oddziału Prévoir w Polsce trwa od 1 kwietnia do 30 czerwca 2022 r. Aby wziąć w niej udział należy pobrać na telefon aplikację Adidas Running, zarejestrować się i dołączyć do grupy „Prévoir – Kilometry dla Ukrainy”. Za każdy pokonany przez uczestników akcji kilometr (liczy się spacerowanie, bieganie i jazda na rowerze) Prévoir deklaruje wpłatę 2 zł na rzecz Fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich zajmującej się pomocą dla uchodźców z Ukrainy, a także Białorusi i Afganistanu.

W aplikacji Adidas Running można oglądać zarówno statystki grupy, jak i osiągnięcia (w tym trasy na mapie) poszczególnych uczestników na tablicy aktualności, a także rywalizować w indywidualnym rankingu. Nie brakuje więc motywacji do bicia własnych rekordów w aktywności fizycznej, co przekłada się na wymierną pomoc. Aplikację można  ponadto zsynchronizować z zegarkami sportowymi Polar Flow, Garmin Connect, Suunto i Coros, dzięki czemu nie trzeba zabierać telefonu na trening – wystarczy po jego ukończeniu zrobić synchronizację.

- To nie jest nasza pierwsza akcja charytatywna tego typu. Stawiamy na pomoc, która jednoczy grupę i zarazem zachęca do aktywności fizycznej. Chciałabym podkreślić, że oprócz „kilometrów dla Ukrainy”, pomagamy jako firma również innymi kanałami. Zakładamy zbiórkę na portalu siepomaga.pl oraz prowadzimy działania pomocowe wspólnie z Fundacją Prévoir we Francji – mówi Beata Graczyk, dyrektor Oddziału Prévoir w Polsce.

Nie minął jeszcze pierwszy miesiąc, a na koncie grupy "Prévoir - kilometry dla Ukrainy" jest już ponad 2 tysiące kilometrów. Lider pokonał dystans ponad 157 kilometrów. W poprzedniej akcji tego typu pracownicy Oddziału Prévoir w Polsce "wychodzili" wspólnie ponad 2,5 tysiąca kilometrów. Tym razem zaproszono do współpracy więcej osób oraz dodano możliwość jazdy rowerem, więc zapowiada się, że na koniec akcji na liczniku pojawi się nawet ponad 6 tysięcy kilometrów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.