BNP Paribas partnerem aż sześciu festiwali filmowych

Bank wspiera promocję kina, a przy okazji dba o swój wizerunek.

Bank BNP Paribas w tym roku jest sponsorem aż sześciu festiwali filmowych. Pierwszy to trwający właśnie Mastercard Off Camera w Krakowie. W miesiącach letnich odbędą się: Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych, BNP Paribas Dwa Brzegi, festiwal Wajda na Nowo, BNP Paribas Green Film oraz trwający całe wakacje Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.

– Hasło „We love cinema” wyraża nasze autentyczne uznanie dla sztuki filmowej i jej znaczenia we współczesnej kulturze. Cieszymy się, że włączając się w kolejne festiwale, możemy promować najwyższej jakości kino coraz szerszej widowni w całej Polsce – mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektor departamentu strategii marki i aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Już po raz czwarty BNP Paribas jest partnerem strategicznym największego w Polsce Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera. 15. edycja wydarzenia w Krakowie trwa do 8 maja. Bank tradycyjnie wesprze organizatorów w realizacji kina plenerowego na placu Szczepańskim, będzie też partnerem codziennych rozmów Oliviera Janiaka z polskimi gwiazdami w ramach cyklu Olivier On Off, pokazu specjalnego Camera ON w Kinie Kijów oraz Nagrody Publiczności. W Miasteczku Filmowym zagości Strefa Banku BNP Paribas. Bank będzie także patronował specjalnej sekcji filmowej „Nieoczekiwane przymierza”, w której zaprezentowane zostaną filmy opowiadające o zaskakujących sojuszach między skrajnie różnymi postaciami, dzięki którym obalają krzywdzące stereotypy.

W dniach 14-21 sierpnia odbędzie się BNP Paribas Green Film Festival. W kinach plenerowych na Bulwarach Wiślanych widzowie będą mogli zobaczyć najlepsze polskie i zagraniczne produkcje mówiące o problemach środowiskowych oraz przysłuchiwać się ciekawym dyskusjom.

Najwcześniejsza z letnich imprez, którym patronuje Bank BNP Paribas, to sandomierski Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych. Impreza stawia sobie za cel promowanie polskich twórców i polskiego kina oraz edukację studentów i młodszych widzów. Każdego roku wręczana jest na nim Korona Sandomierska dla Reżysera NieZwykłego i Kamień Optymizmu dla Aktora Niezwykłego. W tym roku laureatkami są Małgorzata Szumowska i Maja Ostaszewska. Impreza potrwa od 25 czerwca do 3 lipca.

Przez cały lipiec i sierpień będzie trwał najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Widzowie wypoczywający w popularnych polskich kurortach – Sopocie, Zakopanem i Giżycku – będą mogli obejrzeć największe przeboje kinowe ostatnich lat, klasyki i filmy artystyczne. Powtórzone zostaną sprawdzone cykle tematyczne: Oscary, Piątki ze Storytel oraz 3 dni tematyczne poświęcone współpracy z Bankiem BNP Paribas: Świat Cię potrzebuje – promujące różnorodność, We Are Tennis – nie tylko dla fanów tenisa oraz Kobieta z kamerą – z filmami o kobietach, dla kobiet i reżyserowanymi przez kobiety. Zostanie także wręczony Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany co roku na przemian aktorkom i aktorom, którzy wnoszą do filmu pozytywne przesłanie.

Tegoroczny maraton festiwali wspieranych przez Bank BNP Paribas zamykają: BNP Paribas Dwa Brzegi, który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym od 30 lipca do 6 sierpnia oraz 2. edycja Festiwalu Filmowego “Wajda na Nowo” mająca miejsce w Suwałkach od 18 do 20 sierpnia 2022 r. i upamiętniająca wybitnego reżysera Andrzeja Wajdę. Na kinomanów oprócz projekcji filmowych, wystaw i pokazów plenerowych, czekają konkursy, koncerty i spotkania autorskie.

Maciej Burlikowski 1752 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.