Radio 357 przekroczyło próg 45 tysięcy patronów

Nowy rekord to zasługa "Polskiego Topu Radia 357", 12-godzinnej audycji nadanej 3 maja.

Radio 357 nadało 3 maja w godzinach od 9 do 21 audycję “Polski Top Radia 357”, którą prowadzili kolejno (3-godzinowe bloki): Piotr Stelmach, Marek Niedźwiecki, Katarzyna Borowiecka i Marcin Łukawski. Była to druga edycja “Polskiego Topu” – pierwszy został nadany niedługo po starcie radia w ubiegłym roku. W trakcie audycji zaprezentowano polskie przeboje wszechczasów, wybrane przez 13 tysięcy patronów Radia 357 (osoby, które wpłacają comiesięczne, dobrowolne składki w serwisie Patronite.pl). W głosowaniu na podium znalazły się kolejno utwory Obywatela G.C. (“Nie pytaj o Polskę”), Lao Che (“Wojenka”) i Maanamu (“Krakowski spleen”).

Audycja okazała się dużym sukcesem dla Radia 357 utrzymywanego przez słuchaczy – podczas “Polskiego Topu” dołączyło 1741 patronów – w tym 1471 nowych i 270 powracających. W porównaniu z Polskim Topem w maju 2021 r. to więcej o ponad 50% pod względem liczby nowych patronów. Łączna kwota miesięcznych wpłat deklarowana przez patronów to obecnie ponad 831 tys. złotych, a łącznie na koncie stacji na Patronite.pl uzbierało się już ponad 12,6 miliona zł. Dla porównania Radio Nowy Świat, działające w identycznym modelu, ma obecnie ok. 30,5 tys. patronów wpłacających nieco ponad 620 tys. Łączna kwota wpłat w przypadku RNŚ, które zaczęło nadawać o pół roku wcześniej niż Radio 357, wynosi ponad 16,44 miliona zł.

Nie zabrakło odniesień do wojny na Ukrainie – “Polski Top” promowano hasłem “Make Top Not War”, a zajęcie drugiego miejsca przez “Wojenkę” Lao Che też nie wydaje się przypadkowe. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, Radio 357 przekaże Polskiej Misji Medycznej równowartość miesięcznego wsparcia zadeklarowanego przez każdego nowego patrona, który został nim w trakcie audycji. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy organizacja ta zebrała prawie 30 tys. złotych, które zostaną wydane na pomoc medyczną dla poszkodowanych w wyniku wojny Ukraińców.

Mecenasem Polskiego Topu Radia 357 (podobnie jak emitowanego 3 stycznia br. “Topu Wszechczasów” poświęconego utworom zagranicznym) była marka Lexus.

Paweł Piasecki 932 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.