Premiera drugiego sezonu “Rzeczpospolitej kościelnej" Magadaleny Rigamonti

12 maja na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM startuje drugi cykl rozmów z politykami o Kościele w Polsce.

Pierwsza, 11-odcinkowa seria rozmów z politykami, którzy przez dekady obserwowali budowanie i wzmacnianie pozycji Kościoła w Polsce, m.in Aleksandrem Kwaśniewskim, Ludwikiem Dornem czy Lechem Wałęsą, spotkała się z zainteresowaniem i przychylnymi ocenami, co potwierdziła w ub. r. m.in. nagroda Grand Press w kategorii Wywiad. Teraz Magdalena Rigamonti wraca z drugą, 10-odcinkową serią “Rzeczpospolitej kościelnej”. Gościem pierwszego odcinka tego cyklu, wyemitowanego 12 maja, jest ksiądz prof. Andrzej Kobyliński. W półtoragodzinnej “spowiedzi” mówi m.in, że bez wyjaśnienia przestępstw zarzucanych takim hierarchom jak kardynał Dziwisz czy arcybiskupi Paetz i Bolonek Kościół nie ma szans na odzyskanie utraconego zaufania, a w związku z niezbędnymi rozliczeniami Polska stanie się drugą Irlandią. W kolejnych odcinkach wypowiedzą się m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Barbara Labuda, ks. Kazimierz Sowa i Paweł Kowal.

Podcastu dostępnego na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM mogą słuchać subskrybenci płatnej usługi Premium TOK FM. Premiery kolejnych odcinków będą emitowane w czwartek o godz. 12.

Poniżej zapowiedź drugiego cyklu rozmów “Rzeczpospolita kościelna”.

Paweł Piasecki 962 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.