10,5 miliona osób używa Blika

W pierwszym kwartale przybyło 400 tys. użytkowników

Spółka Polski Standard Płatności (PSP), operator systemu płatności mobilnych Blik, podała, że na koniec marca br. aktywnie korzystało z niego 10,5 miliona użytkowników, co oznacza, że w pierwszym kwartale br. przybyło ich 0,4 miliona. Od stycznia do marca br. użytkownicy systemu zrealizowali blisko 250 milionów transakcji o wartości 32,6 mld zł.

PSP z pewnością cieszy fakt, że wyraźnego rozpędu z początkiem roku nabrały płatności zbliżeniowe Blik. Od momentu udostępnienia usługi aktywowało ją ponad 800 tys. użytkowników. W pierwszym kwartale 2022 r. zapłacono w ten sposób 8,6 miliona razy.

Dla Blika pracują agencje: Change Serviceplan, Spark Foundry, Performics i LiquidThread, a twarzą marki jest aktualnie aktor Tomasz Kot.

Maciej Burlikowski 1723 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.